Instagram Hikayelerinizi Öyküleştirin – Hikaye Rulosu

Instagram Hikayelerinizi Öyküleştirin – Hikaye Rulosu

Instagram 2017 yılının Kasım ayında bir güncelleme getirerek, paylaşmış olduğunuz hikayeleri öyküleştirmenize olanak tanıyor. Bu öyküleştirme dediğimiz olay aslında tam olarak hikayelerinizi kaydetmenize olanak tanıyan bir güncelleme. Şuan şu dakika instagram üzerinden paylaşmış olduğunuz bir hikayeyi kaydedip bundan 2 ay sonra tekrardan update ederek tekrar paylaşabiliyorsunuz. Ayrıca profilinizin en tepesinde küçük yuvarlaklar halinde listelenen öykülenmiş hikayeler sizin profilinizi ziyaret eden kullanıcıların sizin daha önce neler yaşadığınızı görmelerine olanak tanıyacak bir güncelleme olmuştur.

 

Instagram hikayeleri herkesin bildiği üzere 24 saatten fazla gösterim yapılamıyordu. Hayatımıza damga vuran olayları sürekli hikaye olarak bırakmak isteriz ancak instagram buna 24 saatlik izin veriyordu ve bu süre bize yetersiz geliyordu. İşte son yapmış olduğu güncelleme ile bu durum tamamen değişiyor ve hayatımıza damga vuran sürekli paylaşmak istediğimiz hikayeler profil sayfamızda sabit bir şekilde kalıyor.

Bu öykülenmiş hikayeler profil sayfanızda biografi yani açıklama kısmının altında bulunur. İstediğiniz zaman bu kısımdan öykülerinize ulaşabilirsiniz. Hikayeler Önemli bilgiler, profilinizde biyolojinin altında yeni bir bölümde görünür. Bir vurgu oluşturmak için en soldaki “Yeni” çevreye dokunun. Buradan, arşivinizdeki hikayeleri seçebilir, öyküleriniz için bir kapak seçebilir ve ona bir isim verebilirsiniz. İşiniz bittiğinde, vurgulamanız, profilinizde birisi kendine dokunursa bağımsız bir hikaye olarak oynayan bir daire şeklinde görünür. Önemli özellikler, profilinizi kaldırana kadar profilinde kalır ve istediğiniz kadar çok sayıda vurgu yapabilirsiniz. Bir vurguyu düzenlemek veya kaldırmak için, profilinizde bu vurguyu basılı tutmanız yeterlidir.

Öykü Vurguları, kişiliğinizin her iki tarafını da göstermenize olanak tanır ve geçmişinizde hikayenizle paylaştığınız her şeyin öne çıkmasını sağlayabilirsiniz. Devam eden futbol sezonunun en güzel anlarından, sevdiklerinin yakaladığı tüm öykülerden, en çok önem verdiğiniz ilgi alanlarından ve etkinlikleriniz den bahsedebilirsiniz.

Hikayeler Arşivi

Hikayeler 24 saat sonra, kullanım ömrü bittiğinde arşivinize otomatik olarak kaydedilir. Bu, en sevdiğiniz anları daha sonra tekrar ziyaret etmenizi veya onları bir vurgulama yaşamında tekrar canlandırmanızı kolaylaştırır.

Arşivinizdeki öykülere erişmek için profilinizde ki Arşiv simgesine dokunun. Buradan, Mesajlar Arşivi ile yeni Hikayeler ve Öyküler Arşivi arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz. Hikayeler Arşivinizde hikayeleriniz, en yeni hikayeleri en alttaki bir ızgarada görünür. Her günün ilk öyküsü, siz kaydırırken arşivinizde gezinmenize yardımcı olacak bir tarih göstergesi gösterecektir. İzlemek için arşivinizdeki herhangi bir hikayeye dokunun. Buradan hikayene ekleyebilir, postayla paylaşabilir veya profilinizde ki bir vurguya ekleyebilirsiniz.

Arşivlenen hikayelerinizi yalnızca siz görebilirsiniz ve profil ayarlarınız da otomatik arşivlemeyi istediğiniz zaman kapatmayı seçebilirsiniz. Öyküler, Öne Çıkanlar ve Hikayeler Arşivi hakkında daha fazla bilgi edinmek için, InstagramYardım Merkezi’ne göz atın.

Yorum Yap
0 Yorum yapan