Instagram Hikayelere Gizlice Bakmak – Gizli Story’i Görme

Instagram Hikayelere Gizlice Bakmak – Gizli Story’i Görme

Hikayeleri Snapchat’in girişimiyle hayatımıza giren uçan mürekkeple yazılmış günlükler olarak görebiliriz. Kullanıcılar o an gerçekleşen bir olayı takipçileriyle paylaşmak istiyorsa stroylerini kullanıyor. Daha sonra bu paylaşımlar bir zamanlayıcı ile yok ediliyor. İnstagram hikayeleriniz sizin izin verdiğiniz kullanıcılara gözüktüğü gibi engellediğiniz kullanıcılar da ise gözükmüyor. Bu da engellenen kullanıcıların aklına “Instagram hikayelerine gizlice bakmak mümkün mü ?” sorusunu akla getiriyor. Bunun olması kadar doğal bir şey yok. Merak insanın doğasında olan gayet tabii bir duygu. Gelelim böyle bir şeyin mümkün olup olmadığına. Evet arkadaşlar böyle bir şey tarayıcımıza ya da telefonumuza kurduğumuz bazı eklentilerle mümkün hale geliyor. Ancak birkaç şart var öncelikle hikayeleri görme yetkinizin olması gerekiyor, bu ne demek? Yani kullanıcı tarafından engellenmemiş olmamanız yada hesabı gizliyse o gizli hesabı takipediyor olmanız gerek. Gizlice bakmakla yetinemeyenler için bunu kaydetme imkanı sunan eklentiler de mevcut.

 

Telefonunuza indireceğiniz bir uygulama ile izlemek istediğiniz instagram hikayelerini gizlice görebilirsiniz. Yazımızın devamında bu uygulama ve nasıl kullanıcılağı hakkında detaylı bilgileri bulabileceksiniz.

Instagram Story Gizli Bakmak

Bir kullanıcının instagram stroysine gizlice bakmak size bir bilgiyi önceden biliyormuşsunuz gibi davranma fırsatı verebilir. Yada eski sevgilinizi stalk yapmanıza yardım edebilir. Stalk şu günlerde adeta bir meslek haline geldi İnstagramda stalk yapmak isteyen kullanıcıların en çok başvurduğu yöntemlerden biriside hikayeye gizlice bakmak. Bana kalırsa bu yöntem hiçte etik değil, kendinizi bir ajan gibi görmenize yarıyor olabilir ancak diğer kullanıcıları kandırıyor olduğunuzu da unutmamak gerekir. Gerçek hayatta birilerini kandırmak doğru bir davranış olmadığı gibi İnstagram’ın da içinde bulunduğu Sanal Sosyal Dünya’da da doğru değil. Bunun yerine bir stalk hesabı açarak ona başlarda takipçi kasabilir sonra hedefinizi bu kervan içerisine alabilirsiniz. Son günlerde takipçi kasmak çok kolaylaştı. Hatta bu işi sizin için üstlenen firmalar bile var. Siz onlara olması gereken takipçi profilini söylüyorsunuz ve istediğiniz sayıda aktif takipçiyi size sağlıyorlar. Size sadece bu hesapta gerçekmiş gibi düzenli gönderi paylaşmak kalıyor. Böylelikle güvensiz programları telefon yada bilgisayarınıza kurmadan hedeflediğiniz kişinin storylerine bir başkası olarak bakabiliyorsunuz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan