Instagram Hikayeler Nasıl Sessize Alınır?

Instagram Hikayeler Nasıl Sessize Alınır?

Instagram hikayeleri sessize alabileceğiniz bir özellik ile karşınızda. Peki bu sessize alma özelliği nasıl kullanılır? Bu yazımızda sizlere hikayeleri nasıl sessize alabileceğinizi anlatacağız. 

 

Son zamanlarda Instagram amacında şaşmaya başladı. Normal kullanımı anlık fotoğraf paylaşımı olarak kullanılan hikayeler kısmı artık duygu durum betimlemesinden daha çok komik video gönderileri ile dolmuş durumda. Öyle bazen bu hikayelerdeki komik videolar hiç bitmeyecek derede rulo halinde karşımıza geliyor. Sıkıldığımız zamanlarda hikayeleri sessize alabileceğimiz bir özellik bu seriye bağlanmış rulolardan bizi kurtarıyor. 

Instagram’ın yayınlamış olduğu son güncellemeden sonra Instagram ana sayfasında yukarıdaki hikaye akışlarında karşımıza çıkan hikayeleri rahatlıkla sessize alabiliyoruz. Aşağıda sizler için çektiğimiz videoda bunu nasıl yapacağınızı anlatmaya çalıştık.

Hikayeleri Sessize Almak Nasıl Yapılır?

Aşağıda yazanları sırasıyla uyguladığınızda hikayeleri sessize alabilirsiniz.

  • Öncelikle Instagram uygulamasını açın ve profilinize girin.
  • Karşınıza Instagram ana sayfası gelecek. Yukarıda arama kutusuna Sessize almak istediğiniz Instagram sayfasının adını yazın ve profile giriş yapın.
  • Profil resmi üzerine tıklayın.
  • Karşına Sessize Al butonu çıkacak, seçim yaptığınızda artık o Instagram sayfasının hikayelerini sessize almış olacaksınız.

Yazılı anlatım ile yapamayanlar için video görseli aşağıdadır.

Yorum Yap
0 Yorum yapan