Instagram Hikaye Sürelerini Nasıl Uzatırım?

Instagram Hikaye Sürelerini Nasıl Uzatırım?

Instagram hikaye sürelerini nasıl uzatabiliriz ile alakalı bir çok soru alıyoruz. Bu durumu instagram üzerine uzmanlık yapmış çalışma ekiplerimize yönelttiğimizde bizlere böyle bir şeyin şuan için mümkün olmayacağı konusunda geri dönüş yaptıklarını gördük. Fakat salt instagram sürümünde böyle bir şey söz konusu olmasa da instagramiçin üretilmiş yan uygulamalar ile buna benzer bir işlem yapmak aslında çok mümkün görünüyor. Şimdi bu yan uygulamalar ne işe yarıyor bunun hakkında kısa bir bilgi verdikten sonra nasıl yapıldığı ya da asıl göründüğü hakkında bilgi vereceğiz. Alt başlık olarak deyineceğimiz diğer konular ise instagram hikaye sürelerini uzatacak mı sorusu ve instagram neden kısa hikayeler yayınlatıyor sorusu olacak.

 

Instagram hikaye süresi 15 saniyedir.

Öncelikle yan uygulamalar ile nasıl bir instagram hikayesi uzatırız bunun anlatımına geçelim. Video Edit programını öncelikle playstore üzerinden indirmeniz gerekmektedir. İndirmiş olduğunuz uygulamanın kurulumunu tamamladıktan sonra telefonunuzun normal video çekme özelliğinde yararlanacağız. Kameramızı açıp instagram hikayemizde görünmesini istediğimiz videoyu çekeceğiz. süresi önemli değil 1 dakika 2 dakika fark etmez. Sonrasında bu çekmiş olduğumuz videoyu Video Edit programı ile düzenleyeceğiz. Bu düzenleme işlemi hakkında kısa ve öz bir bilgi vererek konumuza devam edelim.

Programı kullanması çok kolay. Öncelikle programa giriş yapıyoruz. Program galeri içerisindeki videoları gösterecek. En son çektiğimiz instagram hikayemizde paylaşmak istediğimiz videoyu bulup seçiyoruz. Süresi fark etmiyor demiştik. Program bu noktada devreye giriyor. Instagram da yayımlayacağınız videonuzu parçalar haline bölüyor. Toplamda 7 şer saniyelik video 1, video 2, video 3, şeklinde isimlendirip bölümlere ayırıyor. Ardından yapmanız gereken bu videoları instagram hikayenizde sırasıyla paylaşmak olacaktır. Bu şekilde instagram hikaye sürelerini uzatmış olacağız.

Instagram hikaye sürelerini uzatacak mı?

Instagram yakın zamanda hikaye sürelerini uzatmayacağına dair bir duyuru yayınlamıştı. Duyuru yayınladığı tarihten bu yana geçen zamanda herhangi bir güncelleme gelmedi ve yakın zamanda da gelecek gibi görünmüyor. Bu yüzden hikayeler salt sürümde olduğu gibi kalacak ve kısa süreli olarak yayınlanmaya devam edecek.

Instagram hikayelerinin süresi neden çok kısa?

Instagram hikayelerinin kısa olmasının aslında tek bir sebebi yok. Buna birçok şey ekleyebiliriz. Ama öncelikli olarak karşımıza gelen iki neden var. Bunlardan bir tanesi şuan günümüzde halen daha 4 G teknolojisi olması. Hatta şöyle bir durum var bu 4 G teknolojisi tam anlamıyla çalışan bir sitem değil. Bir çok alanda 3 G ile internete bağlanıyoruz. Bu durum otomatik olarak internetten veri alış verişinin boyutu ne kadar az ve küçük olursa o kadar iyidir cümlesinin günümüz teknolojisinin yeterliliği hakkında bilgi veriyor ve sorumuza ilk cevap oluyor. İkinci cevabı merak ediyorsanız aslında biraz düşünürseniz sizinde yakalaya bileceği bir durum olan instagram canlı yayınları. Zaten canlı yayın yaptığınızda bu yayını 24 saat süreliğine hikaye kısmında yayınlatabiliyorsunuz. İşte bu sebeplerden dolayı instagram hikayeleri çok kısa sürüyor.

Yorum Yap
0 Yorum yapan