Instagram Hesaplarına Sahte Takipçi Alanlar Nasıl Anlaşılır

Instagram Hesaplarına Sahte Takipçi Alanlar Nasıl Anlaşılır

Instagram hesap satın almadan önce ya da bir instagram sayfasına reklam vermeden önce bahsi geçen instagram hesabı sahte mi, takipçileri gerçek mi, yoksa satın alınma mı olduğuna bakmanız gerekmektedir.

Bunu anlaşılır kılmanın farklı yolları vardır. Günümüzde milyonlarca instagram hesabı sadece saatler içerisinde çok fazla takipçili sahte fenomen hesaplarına dönüştürülebiliyor. Tabi sahte dönüşüm işlemleri instagram hile uygulamaları ile yapılmaktadır. Fake takipçi ya da beğeni ile bu işlemler tamamlanmaktadır. Yani şu anlama geliyor. Hileli ve sahte bir hesap açmak isteyen, insanları kandırarak sahte fenomen hesapları oluşturmak isteyen kişiler instagram hesaplarına sahte takipçi alarak ve paylaşımlarına sahte beğeniler göndererek profilleri hazırlıyorlar. Ancak sahte takipçi almak kolay ve sadece ucuz bir fiyata halledilebilirken, alınan kullanıcılar ve beğeniler sadece rakamdan ibaret kalıyor. Hesaplarındaki bot takipçileri ve sahte beğenileri anlamak çok kolay.

 

Instagram Bot Takipçileri ve Sahte Hesapları Nasıl Anlarız?

Satın alınan bot takipçiler kısa bir süre sonra gönderilen hesaptan yavaş yavaş düşecektir. Takipten çıkmayan hesaplar ise fazla kullanılmayan sahte hesaplardır. Genelde stalk amacıyla kullanılırlar. Kullanılan bu bot ve sahte hesapların profiline reklam vereceğiniz hesapta size hiçbir getirisi olmayacaktır. Bir hesapta sahte takipçi olup olmadığını anlamanın en basit yollarından bir tanesi yorumlardır. 100.000 takipçisi olan normal bir hesabın gönderilerinde ortalama 50 ile 100 arasında yorum olması gerekmektedir. Ancak hileli hesaplarda bu sayı 1 ile 5 arasında kalmaktadır. Bazı durumlarda instagram yorum botu satın alarak hesaplara yorum gönderilmektedir. 100.000 kullanıcısı olan hesabın ortalama 75,80 civarında yorumu olması gerekirken 500 600 dolaylarında yorum görüyorsanız muhtemelen instagram bot yorum satın almıştır. Hesaba ait fotoğraf ve videolarda instagram beğeni satın almak çok kolay o yüzden beğenilere bakarak bir sonuç elde etmeniz pek mümkün sayılmaz.

Sahte Takipçileri Anlamanın Yolu Var mı?

Sahte bir fenomen hesabının bot takipçilerini anlamanın kolay bir yöntemi vardır. Her yerde yazan instagram uygulamalarına ve takipçi bulma sitelerine güvenmeyin. Zartnet.com’a ait bot takipçi bulma aracı ile bu işi yapmanız çok kolay. Instagram gerçek takipçi adresinden bu işlemleri kolaylıkla tamamlayabilir, bir hesaba ait kullanıcıların sahte mi gerçek mi olduğunu anlaya bilirsiniz. Vermiş olduğumuz sayfadan sahte mi gerçek mi olduğunu anlaya bilirsiniz.

https://fakelikes.info/ adresinden kontrol edebilirsiniz.

Instagram gerçek takipçi adresine giriş yaptıktan sonra sorgulama yapacağınız kullanıcı adını sorgu kutucuğuna girmeniz gerekmektedir. Uygulama sizden izin isteyecektir izni uygulayın ve devam edin. Daha sonra dilerseniz bu vermiş olduğunuz izni kaldırabilirsiniz. Sorgulama butonuna basarak takipçilerini kontrol edeceğiniz hesabın takipçi sayısına bağlı olarak sonuçları 6-15 dakika arasında belirecektir. Sonunda size verdiği sonuçlar ile kesin yargıya kolaylıkla ulaşabileceksiniz.

Böylelikle reklam vereceğiniz instagram hesaplarını ya da satın alacağınız profillerin sahte mi gerçek mi olduğunu anlamış ve güvenle hizmeti almaya devam edebilecek ya da vazgeçeceksiniz. Bu arada hesap kontrol edebilme imkanımız ortaya çıkmışken birçok ünlü ve fenomen sandığımız kişiler aslında birer sahte hesaplarmış bot takipçiler ve sahte beğeniler ile şişirilmişler.

 Fenomen Sandıklarımız Aslında Birer Sahte Hesaplarmış

Fenomen sandığımız bir çok instagram hesabı, instagram geliştiricilerinin yakın zamanda yapmış olduğu bir temiz ile yalan, bot ve şişirme hesap olduğu ortaya çıktı. Bot hesapların takipçileri temizleme sonunda birer birer eksildi. Ve fenomen sandığımız bir çok hesabın sahte yüzü ortaya çıktı. Sosyal medyada kaçacak delik aradılar. Fenomenim diye dolaşanlara Berkcan Güven ve Reymanbir şarkı yapmıştı hatırlarsanız. Bunun hashtag biziz adındaki şarkılarını bot hesaplara yapan iki kafadar, sözlerinde geçen şu sözler dikkatleri bot hesapların üzerine çekti. Hepiniz Bot Hepiniz Panel, Öyle fenomen mi olunur avel.sözleri ile sahte hesaplarla alay ettiler.

Detaylarda daha fazla boğulmadan sonuca bağlayacak olursak, sahte takipçi alanları anlamak ve instagram hesaplarına bot beğeniler gönderenleri bulmak oldukça kolay. Kesinlikle bir hesaba reklam vermeden önce ya da hesabı satın almadan önce iyi düşünün Sahte Takipçi Alanlar Nasıl Anlaşılır diye bir araştırma yapın deriz.

Yorum Yap
3 Yorum yapan
user-avatar

Email adım guzli kalsın :)

user-avatar

Bedava instagram kasma 10.000 ucretsiz amma alinmer nece ede bilerem

user-avatar

Bu işlemi yapmak için para ödüyor muyuz