Instagram Hesap Gizliliği Nasıl Kaldırılır?

Instagram Hesap Gizliliği Nasıl Kaldırılır?

Instagram hesabınızı gizli olarak tutmanızda her zaman fayda vardır. Gerek sizin kişisel bilgilerinize ulaşmak isteyen saldırganlar olsun, ister hasımlarınız olsun instagram profil sayfanız eğer gizli değilse çok rahat bir şekilde sizin instagram hesabınıza giriş yaparak sizinle alakalı bilgi toplamaya çalışırlar. Bu yüzden Instagram Hesap Gizliliği çok önemlidir. Bunlar kredi kartı dolandırıcıları ya da benzeri saldırgan kişiler olabilir. Bu kötü niyetli insanlardan uzak durmak için instagram hesaplarımızı gizli yaparız. Ancak bazı durumlarda hesaplarımızı açmamız gerekebilir. Örneğin instagram takipçi satın al işlemi yaparken intagram profilinizi gizli durumdan çıkartmanız gerekmektedir. Size gönderilen instagram takipçilerinin doğrudan sizin profilinize erişmesi ve sizi takip etmesi gerekir. Eğer profiliniz gizli ise satın alma işlemi yapılan instagram kullanıcıları sizin sayfanıza ulaşamayacak ve sizi takip edemeyecektir. Böyle bir sorunla karşılaşmamak için hesap gizliliğinizi kaldırmanız gerekmektedir.

 

Instagram hesabımı nasıl gizli yaparım, nasıl gizliden çıkartırım?

Öncelikle instagram profil sayfanıza giriş yapın. Sonrasında aşağıdaki resimde kırmızı ok ile gösterilen alt alta 3 nokta olan kısıma dokunun.

Ardından açılan sayfada aşağıya doğru kaydırın, Hesap Gizliliği yazısının sağ tarafında mavi olarak gözüken bir buton bulunacak. Bu mavi buton şu anlama gelmektedir. ” Hesabınızın gizliliği şuanda aktiftir. Bu mavi butona basarsanız hesabınızın gizliliği kapatılacaktır. ” anlamına gelmektedir.

Aşağıdaki resimde de gördüğünüz gibi mavi butona bastığınızda artık hesabınızın gizliliği tamamen kalkmış olacaktır.

Yukarıdaki resimdede anlaşılacağı üzere artık tamamen hesabınız gizlilikten çıkartılmıştır. Artık profilinizdeki bilgilere herkes her ortamdan ulaşabilecektir. Profilinizdeki resimlerinize, kimleri takip ettiğinizden tutunda etiketlendiğiniz resimlere kadar artık herkes size ulaşabilir durumda olacaktır.

Instagram sayfamı gizliden çıkartırsam ne olur?

Instagram hesabınız gizli durumdan çıkartırsanız size bazı avantajlar ve dezavantajlar doğuracaktır. Profilinizin açık olması hesap gizliliğinizin ortadan kalkması anlamına gelir ve her türlü insanın iyi yada kötü niyetli fark etmeksizin sizi takip edebilmesine olanak tanır. Kişisel bilgilerinize ulaşmalarına ve sizinle alakalı geniş çapta bilgiler toplamasına sebep olur. Lakin avantaj olarak görebileceğimiz bazı durumlarda vardır. Bunlar sayacak olursak; öncelikle gelen takipçi isteklerini onaylamanız gerekmez. İsteyen herkes sizin onayınız olmadan sizi takip edebilir ve sizinle iletişim kurabilir. Instagram takipçi satın al işlemi yaptığınız zamanlarda ise size gönderilen 10.000 takipçi ya da 20.000 takipçinin her birini manuel olarak onaylamanıza gerek kalmayacaktır. Bu işlem size büyük kolaylık tanıyacaktır.

Yorum Yap
0 Yorum yapan