Instagram Hesap Dondurma, Kapatma, Silme Nasıl Yapılır?

Instagram Hesap Dondurma, Kapatma, Silme Nasıl Yapılır?

İnternet kullanıcıları tarafından kullanımı her geçen gün artış gösteren sosyal ağ platformlarının, aktif kullanıcı ve en fazla paylaşımda bulunulması yönünden baş sırada yer alan Instagram, özellikle son dönemde sahip olduğu popülerliği giderek arttırmış ve şuan zirveye ulaşmış durumda. Bu kadar aşırı kullanıcıyı bünyesinde barındırıp, sorunsuz bir platform sunmaya çalışmak, elbette mevcut kullanıcılar tarafından nasıl yapılır? Başlığı altında merak edilen pek çok soruya cevap aramasına neden olmakta, yalnızca uygulama üzerinden değil arama motorları üzerinden bile kullanım hususunda Instagram hakkında her gün milyonlarca arama yapılmaktadır.

Kişisel bilgilerimize yer vererek oluşturduğumuz kişisel profillerimiz ve paylaşımlarımız Instagram üzerinde eğer açık bir hesaba sahipseniz size ulaşmak isteyen bütün Instagram kullanıcılarına, şayet gizli bir profile sahipseniz yalnızca sizin takipçilerinize açık bir şekilde gösterilmekte ve bu durum bazen kendi takipçileriniz için bile olsa mesaj veya yorum gibi yollarla taciz yada rahatsızlık verici başka bir durum ile karşılaşabilme olasılığınızı hayli yükseltmektedir. Bu durumda eminiz ki aklınıza ilk olarak, paylaşımlarınızı ve diğer instagram takipçi satın al işlemiyle ya da organik olarak elde ettiğiniz takipçilerinizi kaybetmeden Instagram hesabınızı geçici olarak nasıl kapatabileceğiniz yani dondurabileceğiniz sorusunu aklınıza getirmiştir ki Instagram bu tip durumlar karşısında kullanıcılarına herhangi ek bir uygulamaya ihtiyaç duymadan bu imkanı sunuyor.

Instagram Hesap dondurma işlemi nasıl yapılır?

Instagram’ın kendi uygulaması üzerinden herhangi bir ek uygulama gerektirmeksizin bu işlemi gerçekleştirebileceğinizi zaten söylemiştik. Şimdi bu basit işlemi nasıl yapacağımıza bir bakalım.

Öncelikle uygulamaya giriş yapın daha sonra https://www.instagram.com/accounts/edit/ buraya tıklayarak, açılan tarayıcı yardımıyla Instagram hesap ayarları bölümüne erişin. Açılan sayfada profilinize ait bilgilerin düzenleme imkanınız mevcuttur. Sayfanın en altında yer alan “hesabımı geçici olarak kapat” butonuna tıklayın daha sonra kapatma nedeninize herhangi bir cevap verip, mevcut hesap şifrenizi girerek işlemi tamamlayın. Hesabı tekrar kullanmak istediğiniz uygulama üzerinden normal bir şekilde giriş yapmanız yeterli olacaktır.

Hesabımı dondurmak değil tamamen silmek istiyorum, ne yapmalıyım?

Bazı durumlarda hesabınızı geçici olarak dondurmanız yeterli olamaz yani sorununuz çözemeyebilir. Böyle bir durumda ise tamamen kurtulmak için tek çareniz hesabı silmek olacaktır ki hiç merak etmeyin bu da yine hesap dondurma işlemi yalnızca birkaç saniyenizi alacak son derece basit bir işlem. Peki nasıl?

Öncelikle https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/ tıklayın, karşınıza çıkan Instagram sitesi üzerinden silmek istediğiniz hesaba giriş yapın. Daha sonra kapatma nedeninizi seçin. Karşınıza mevcut Instagram hesabınızın şifrenizi girerek, “hesabımı kalıcı olarak sil” butonuna tıklayarak, hesabınızı silme işlemini tamamlamış olacaksınız. Unutmayın ki bu işlem bir daha paylaşımlarınıza, takipçilerinize ve hesabınıza bir daha ne sizin ne diğer Instagram kullanıcılarının hesaba ulaşamamasını sağlamaktadır. Yani tekrar hesabı açmak isterseniz bu mümkün olmayacaktır. Bu yüzden ihtiyaç duyduğunuzda öncelikli olarak, hesap dondurma işlemini tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan