Instagram Hesabım Çalındı (Hacklendi mi?) Hesabı Geri Alma

Instagram Hesabım Çalındı (Hacklendi mi?) Hesabı Geri Alma

Bu sıralar oldukça sık karşımıza çıkmaya başlayan instagram hesabım çalındı şikayetleri maalesef günden güne artış göstermektedir. Benim başıma gelmez demeyin, siz de bir gün hesabım hacklendi şiyaketçilerinden olabilirsiniz. Hacker kullanıcılara açık kapı bırakmak bu şikayetleri arttıran en büyük sorunlardan biri. Bu yüzden instagram kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi emin olmadığınız giriş sayfalarına sakın yazmayın.

Instagram Hesabım Nasıl Çalındı?

Instagramınız için faydalı olarak gösterilen uygulamalar aslında sizin hesabınızı çalmaya yönelik olabilir. Örneğin sahte takipçi yollama hesapları, instagramınız çalındı diyerek gelen maillere şifrenizi girmek, hile hesapları gibi. Bu ücretsiz olarak gösterilen uygulamalar aslında sizi sahte instagram giriş sayfasına yönlendirmek ve kullanıcı bilgilerini ele geçirerek hesabınızı hacklemek. Bu sahtekarlar bilgilerinizi ele geçirdikten sonra kullanıcı adınızı ve şifrenizi değiştirerek hesabınızı elinizden tamamen almaya çalışıyor.

Instagram Hesabını Nasıl Geri Alırım?

Instagram hesabınıza giriş yapamadıysanız kullanıcı bilgilerinizi tekrar gözden geçirdikten sonra bilgilerinizi hatırlamıyorsanız veya doğru girdiğinizi düşünüyorsanız veya başka seçeneğiniz kalmadıysa “şifreni mi unuttun?” butonuna basarak şifrenizi yenileme yoluna gidin. Şifrenizi yenilemenize yardımcı olacak sayfa karşınıza gelecek. “Giriş sayfasında sorun mu yaşıyorsun” yazısını göreceksiniz. Buradan e-posta, telefon ya da kullanıcı adınızı girme yoluyla instagram size giriş bağlantısı gönderecek ve girişinizi sağlayacaktır. Eğer sizi tanımadığını söylerse yani kayıtlı olduğunuz telefon, e-posta veya kullanıcı adı yanlış der ise üzgünüz ki hesabınız başkalarının eline geçmiş.Bu durumda https://help.instagram.com/contact/1652567838289083 bu linkten hesabınızı kurtarma ihtimaliniz vardır. Formu gönderdikten sonra bir hafta içinde size geri bildirim gönderilecektir.

Yorum Yap
0 Yorum yapan