Instagram Hacklenen, Çalınan Hesabı Geri Alma

Instagram Hacklenen, Çalınan Hesabı Geri Alma

Merhaba sevgili instagram kullanan takipçiler. Bu yazımızda çalınan veya hacklenmiş olan instagram hesabınızı nasıl kurtarabileceğimizi, nasıl geri alabileceğinizi konuşacağız. Eğer bir önceki yazımız olan ‘Instagram Hesap Güvenliği’ konumuzu okumadıysanız öncelikle o konuyu okumanızı tavsiye ederiz. Çünkü içerisinde instagram hesaplarının güvenliği açısından ciddi anlamda bilgiler bulunmaktadır. Sizlerin ve sevdiklerinizin, yakınlarınızın hesaplarını nasıl güvenliğe alabilirsiniz bu yazıyı okuyarak bir kaç çıkarım elde edebilirsiniz. Ve böylece instagram hesaplarınızın çalınmasını bir nebzede olsa engelleyebilir ve önleyebilirsiniz.

 

Eğer az önce belirttiğim başlığı okumuş iseniz şimdi gelelim bu yazdıklarıma. Bu edindiğiniz bilgiler ile çalınan hesabı en güvenli ve çabuk bir yöntemle nasıl geri alabiliriz konusunu daha iyi anlayacağız. Ama öncelikle bir bardak çay veya kahvenizi alıp gelin, çünkü İsviçreli bilim adamlarının yaptığı araştırmalara göre bir makale okurken bir taraftan da bir şeyler yudumlamak, içmek, o makaleyi daha iyi anlamamıza yardımcı oluyor imiş. Eğer hazırsanız başlayalım.

Instagram Hesabım Çalındı, Nasıl Kurtarırım?

Evet, instagram hesabınız çalındı. Takipçi satın almak yerine girdiğiniz sahte sitelerin,  bot ile hileyle hurdayla şifrenizi verdiğiniz o sitelerin, aslında ne amaçladıklarını şuan anlamış olmanız gerekiyor.  Birazcık paraya kıyıp, hiç bir şifrenizi vermeden instagram takipçi satın alabilme seçeneğiniz var. Daha önceki yazılarımızda da bundan bahsetmiştik, ne olduğu belirsiz merdiven altı sitelere güvenerek instagram hesabınızın şifresini veriyorsunuz.  Bakın, bunu yapmayın. Çok ciddi bir tehlike arz ediyor, dikkatli olun. Her neyse, bizim söylediklerimizi anlayan anladı, kulak ardı eden ise şuan hesabını geri kurtarmaya çalışıyor. Gelelim asıl meselemize, bu çalınan hesabı nasıl kurtarabiliriz?

Öncelikle, en iyi ve garanti yöntemlerden birisi telefon doğrulama kodu göndererek şifresini değiştirmek. Evet, bu yöntem ile şifremi unuttum kısmından hesabınıza ait telefon numarasına doğrulama kodu göndererek hesap şifrenizi değiştirebilir ve hesabınızı geri alabilirsiniz. Fakat bu yöntemi yapabilmek için öncesinde hesabınızda telefon numaranızın kayıtlı olması gerekli.

Instagram’a mail atarak çalınan hesabınızı geri alın!

Eğer telefonunuz kayıtlı değilse yine şifremi unuttum kısmından hesabınıza kayıtlı olan email adresinize şifre sıfırlama talebi göndermeniz gerekmektedir. Eğer ki bu maile de erişemiyorsanız, geriye tek bir yöntem kalıyor. Instagram’a mail yollamak. Destek ekibiyle iletişime geçirerek onların istedikleri bazı bilgileri eksiksiz olarak göndermeniz lazım ki gerçekten o hesabın size ait olduğunu kanıtlayabilin.

Bu yöntemleri deneyin, eğer o hesap gerçekten sizinse, ve biraz uğraşırsanız illaki geri alırsınız. Fakat siz hesaba erişebilene kadar artık hesaba nasıl zarar verirler orasını bilemeyiz.

Yorum Yap
4 Yorum yapan
user-avatar

Hesabımı geri istiyorum hiçbir şekilde giriş yapamıyorum olağan dışı bir giriş denemesi saptadik diyo

user-avatar

Hesap baskasinin eline gecti geri almak istiyorum

user-avatar

Hesabın başkasının eline geçti geri almak istiyorum.

user-avatar

Hesap baskasının eline gectı geri almak istiyorum