Instagram Günlük Beğeni, Takip Etme ve Çıkartma Limiti

Instagram Günlük Beğeni, Takip Etme ve Çıkartma Limiti

Instagram kullanım politikalarında fonksiyonlarına sınırlama ve limit sistemi eklemiştir. Bunu sebebi sürekli giderek artan kullanıcı sayısıdır. Instagram kullanım politikası ve limitleri nelerdir inceleyelim. Öncelikle bu limitlemeler ve kullanım sınırlaması neden geldiğine dair kısaca bilgi verelim ve limitler hakkında bilgi vermeye çalışalım. Instagram sürekli artan kullanıcı kitlesi önü alınamaz bir şekilde artıştadır. Bunun beraberinde getirdiği kullanıcıları kontrol altında tutma durumu ya da dez avantajı ortaya çıkmıştır.

Instagram Takip Etme, Yorum ve Beğeni limitleri Günlük Kaç Tanedir?

Deepweb mecralarına dönüşmemesi adına Instagram otoriter bir politika kullanma yoluna gitmiştir. Bu otoriteler limitlenmiş bir şekilde karşımıza çıkmaktadır. Örnek olarak verecek olursak; Beğeni sayısı limiti, Takip etme limiti, takipçi kabul etme limiti ve en çokta gün içersinde yapacağımız engelleme limiti olarak gösterilebilir.

  • Instagram Beğeni Limiti Kaç Adettir?

Instagram beğeni limiti günümüz instagram kullanıcı miktarı artmasıyla birlikte ters orantılı olarak azalmaktadır. 5.yıl önce instagram ilk kullanılmaya başlandığı dönemlerde günlük beğeni limiti 7 bin dolaylarında iken şuan günlük beğeni limiti 2 bin bandına kadar inmiştir. Bu süreçte limit durumu giderek azalacak gibi gözükmektedir.

  • Instagram Takip Etme Limiti Ne Kadardır?

Instagramda günlük takip edebileceğimiz kişi sayısı giderek azalmaktadır. Instagramın kuruluşu dönemlerindeki limitler incelendiğinde beğeni limiti kadar azalma olmasada yine de gözle görülür miktarda günlük takip etme limiti azalması durumu söz konusudur. Günlük takipçi takip etme limiti 5bin dolaylarında iken şuan için 3bin oalrak sınır getirilmiştir.

  • Günlük Takipçi Çıkartma Limiti Ne Kadardır?

Instagram günlük takipten çıkartma limiti olarak yeterince fazla bir politika uygulamıştır. Toplamda günlük olarak 12 bin adete kadar kullanıcıyı takipten çıkartabilirsiniz.

  • Instagram Yorum Sınırı Günlük Olarak Kaç Adettir?

Instagram spam yorumlardan korunmak amacıyla günlük yorum yapma kabileyi olarak her hesaba 200 adet yorum yapma hakkı vermiştir. Daha fazla yorum yapabilmek için ertesi gün aynı saati beklemeniz gerekmektedir.

Instagram bu şekilde limitleme politikasını Spam hareketlerden sizleri korumak için yapmıştır. Günlük beğeni limiti kaç adettir? Günlük takipçi kasma limiti ne kadardır? Yorum yazma sınırı kaç adettir? gibi sorularınıza yanıt vermeye çalıştık.

Yorum Yap
0 Yorum yapan