Instagram Gönderi Zamanlama Nasıl Yapılır?

Instagram Gönderi Zamanlama Nasıl Yapılır?

Sürekli güncellemeler getirse de Instagramın sorunları yok değil. Bilgisayardan Instagram kullanırken DM atılamaması gibi. Telefondan anlık gönderi paylaşabiliyoruz, gönderimizi düzenleyebiliyoruz fakat gönderilerimizde zamanlama yapamıyoruz. Ayarladığımız saatte otomatik gönderi yapılmasını ancak farklı uygulamalar kullanarak yapabiliyoruz. İşte ücretsiz edinebileceğiniz Buffer bunlardan biri.

 

Buffer ile Otomatik Gönderi

Gönderilerinizi zamanlamak istiyorsanız Buffer tam size göre. İşletim sisteminizin mağazasından indirdikten sonra resmi web sitesinden üye olmanız gerekiyor. Uygulamayı açıp giriş yaptıktan sonra instagram bağlantısı istiyor. Sonrasında kalem iconuna tıklayarak istediğiniz paylaşımları ve gönderilmesini istediğiniz saati belirtiyorsunuz. Otomatik olarak kendisi fotoğraf veya videolarınızın gönderimini yapıyor. Üstelik paylaşımlarıza notlar ekleme imkanı da sağlıyor.

İster telefonda ister bilgisayarda Buffer’ı kullanabilirsiniz. Yukardaki resimde de görüldüğü gibi buffer sadece instagram için değil twitter, facebook, pinterest gibi pek çok sosyal medya platformunda kullanılabiliyor. ‘Add a Social Account’ diyerek sosyal medya hesabınızı bağlamanız yeterli.

Yorum Yap
0 Yorum yapan