Instagram Fotoğraf İndirme: Nasıl Fotoğraf İndirilir?

Instagram Fotoğraf İndirme: Nasıl Fotoğraf İndirilir?

Takip ettiğiniz kişilerin instagram fotoğrafını indirmek istiyorsanız çok doğru yerdesiniz. Nasıl fotoğraf indirilir ve karşı tarafın haberi olmadan nasıl fotoğraf indirilir gibi soruların cevaplarını vermeye çalışacağız. Ancak size vereceğimiz bu önerileri kötü amaçlarınız için kullanmamanızı önemle rica ederiz. Konuyu detaylandıracak olursak instagram hesabından çok beğendiğimiz bir manzara ya da görseli indirmek isteriz ancak uygulama buna izin vermez. Ekran görüntüsü almaya çalışırız ancak son güncellemeler ile birlikte ekran görüntüsü almak artık yasaklandı ve güvenlik sebebi ile ekran görüntüsü alınamıyor hatası ile karşılaşır olduk. Instagram uygulamasında güncelleme yapmayanlarda ekran görüntüsü halen daha alınabilse de çok profesyonel bir resimle karşılaşmıyoruz. Orijinal halinde kat be kat daha kötü bir fotoğraf ve pixelleri birbirine girmiş fotoğraflar ile karşı karşıya kalıyoruz. Oyüzden sizlere daha kaliteli ve profesyonel gerçek fotoğraf kalitesinde resim indirme hakkında bilgi vereceğiz.

 

Instagramda Gerçek Kalitede Resim İndirme

Öncelikle instagram uygulamanızı açın ve indirmek istediğiniz resim üzerine gelerek yan tarafında bulunan 3 nokta alt alta olan kısma tıklayın ve gönderi adresini kopyalayın. Sonrasında Google Chrome uygulamanızı açın ya da herhangi bir internet tarayıcınızı açın ve şu adrese giriş yapın. http://instagram.papik.net/ Siteye giriş yaptığınızda kopyaladığınız video adresini aşağıdaki resimde kırmızı kutu içine alınmış kısma yapıştırın.

Yukarıdaki kırmızı kutu içine alınmış kısma fotoğraf ya da video linkini yapıştırdıktan sonra pembe butona tıklayınız ve 3 saniye kadar bekleyiniz. Ardından indirme dosyanız aşağı kısımda yer alacaktır. Sitede yazılanları incelediğinizde zaten sizleri otomatik olarak yönlendirecektir. İstediğiniz fotoğrafları anında indirmenize olanacak sağlayacaktır.

Ancak tarayıcı üzerinden sitelerde gezmeyi güvenilir bulmayanlar aramızda olabiliyor. Ozaman da google play uygulaması ile bu işlemi gerçekleştirebiliyoruz. Ancak google Play üzerinde bunu yapabileceğimiz çok fazla uygulama var ve pek güvenilir değiller. Sizlere tavsiye edeceğim uygulama QuickSave for Instagram  yan tarafta vereceğimiz uygulamadan indirebilirsiniz. https://play.google.com/store/apps/details?id=dstudio.tool.instasave&hl=tr

Uygulamayı kullanmak oldukça kolaydır. Adı üzerinde hızlı bir şekilde instagram resimleri indirmenize izin veriyor. Yapmanız gereken tek şey instagram üzerinde izinler vermeniz gerekiyor. Bu izni verdiğinizde uygulama sizin yerinize giriş yaparak sizin istediğiniz fotoğafları karşı tarafa bildirim gitmeden indirmenize olanak tanıyor.

Ancak son zamanlarda Instagram fotoğraf indirme durumlarında olan artışla alakalı olarak firma çalışanları kişisel bilgilerin korunması ile alakalı olarak bir açıklama yaptı. Yakın zamanda 3.parti uygulamalar tarafından bu tarz işlemlerinde engelleneceğini duyurdu.

Yorum Yap
0 Yorum yapan