Instagram Engelleyenleri Görmek

Instagram Engelleyenleri Görmek

Günümüzde hepimiz Instagram sosyal platformu her dakika aktif bir şekilde kullanıyoruz. Bu kullanım sonucunda bazı isteklerimiz veya merakımız oluyor. İşte işin can alıcı merakı ve bu meraktan kaynaklanan sorusu: Acaba sevdiğim kız beni engelledi mi?

 

İşte bu soru çoğumuz için vazgeçilmez. Sevdiğimiz değer verdiğimiz birini elbette Instagram’dan takip ederiz. Bazen aynı kişiyle anlaşmazlıklarımız olur ve belli bir konuda sürtüşürüz. Artık şans mı tesadüf mü bilinmez. Bu sürtüşmeden kısa bir süre sonra sürtüştüğümüz kişi Instagram hesabını kapatır. Ve bizde hemen evham yapar ve tartışma dolayısı ile bizleri engellediğini sanırız. Acaba bizi gerçekten engelledi mi? Yoksa hesabını mı kapattı? Bunları anlamanın yollarından bahsedeceğiz.

Instagram’ın son güncellemelerin den önce 3. Parti programları aracılığıyla yazılmış özel yazılımlar sayesinde kullanıcı adı ve şifremizle bizleri kimin engellediğini görebilirdik. Ama maalesef yeni gelen güncellemelerle birlikte 3. Parti programlarına giriş mümkün olmamaktadır. Maalesef diye söze başlamam yanlış olabilir çünkü bu yolla kötü amaçlı yazılımların sizin hesabınızı ele geçirmesini önlemektedir. Peki bu güncellemeden sonra nasıl mümkün olacak bizi engelleyenleri görmek?

Engelleyen Kişileri Görmek

Instagram hesabınızın arama yerinde kişinin kullanıcı adını yazınca arama yapılamıyorsa herhangi biz arama motorunda şu şekilde www.instagram.com/kullanıcıadı arama yapın. Arama yaptığınızda sonuçlar içinde hesap gelecektir. Çıkan Sonuca giriş yaptığınızda hesap açılırsa kişi sizi engellemiştir. Eğer hesap açılmıyor ve bulmuyorsa kişi hesabını kapatmıştır. İşte bu yolla kolaylıkla ve kesin olarak istediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz.

Instagram engelleyenleri görmenin farklı yolları da mevcuttur ancak en basit ve zararsız olanı olduğu için bu yöntemi kullanmanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan