Instagram Durduruldu Hatası Nasıl Çözülür?

Instagram Durduruldu Hatası Nasıl Çözülür?

Instagram durduruldu hatası son zamanlarda karşımıza çok sık gelen bir hata oldu. Bu hatayı çözebilmek için bu yazımızda anlatılanları harfiyen uygulamanızda fayda vardır. Bu hatayı aldığınızda korkmanızı gerektirecek bir durum aslında yok. Bazı kullanıcılar acaba instagram hesabım kapandığı için mi bu hatayı alıyorum diye sorular soruyor kendisine. Bazı instagram fenomenleri ise acaba bu hatadan sonra takipçilerimi kaybedecek miyim diye sorular yöneltmeye başladılar. Öncelikle sakin olmanızda fayda var.

 

2020 Instagram Durduruldu Hatası

2018 yılının başlarında çok sık karşılaşılan Instagram durduruldu hatası 2019 yılında da çokça karşılan bir hata halini almış durumda. Bu sorunu çözmek için yazımızın geri kalan kısmını okumaya devam edin.

Instagram Dünya genelinde yapmış olduğu bir güncelleme ile kullanıcılarının hata almasına sebep oldu. Wifi ağına bağlı olan her instagram uygulaması otomatik olarak güncellemeyi aldığı için kullanıcılar instagram durduruldu hatası ile karşılaştılar. Telefonları Wifi ağına bağlı olmayan ya da otomatik güncelleştirmeleri almayan kişilerde ise böyle bir sorun ortaya çıkmadı. Insanlarda endişe uyandursada sorunu kısa bir süre çözmek adına yeni bir güncelleme getirerek playstore ya da appstore gibi mağazalara yeni sürümlerini gönderdiler.

Instagram Durduruldu Hatasını Çözmek için Ne Yapmalıyım?

Instagram durduruldu hatasını çözmek için, telefonunuzdan instagramı tamamen kaldırmanız gerekmektedir. Kaldırma işlemini tamamladıktan sonra Mağazanıza girerek yeniden instagram uygulamasını yüklemeniz gerekmektedir. Bu işlemleri yaptıktan sonra uygulamanıza gönül rahatlığı ile giril yapabilirsiniz.

Öyle ki bu sorun sizin instagram hesabınızla alakalı bir sorun kesinlikle değil. Bu hatayı telefonunuz ile alakalı alıyorsunuz ve takipçi sayınız bundan kesinlikle etkilenmeyecektir. Tabi şöyle bir sorunsal oluşuyor. Sizi etkileyebilecek tek sorun telefonunuzun vermiş olduğu bu hatayı ne kadar sürede giderebilecek ve takipçilerinize ne kadar süre boyunca paylaşım ya da gönderide bulunamayacaksınız. Hatayı en kısa sürede çözmek takipçilerinizle olan iletişim kopukluğunu en kısa sürede ortadan kaldırmanız demektir.

İnstagram durduruldu hatasının çözümü;

Öncelikle yapmanız gereken çözüm yollarından bahsedeceğim.

  • Telefonunuz Instagram güncellemesini sağlıklı bir şekilde tamamlanmış mı? Güncelleme kontrolü sağlamak için aşağıda ki yolları izlemelisiniz.Telefonunuz hangi işletim sistemini kullanıyor IOS ise a yolunu Android ise b yolundan ilerlemelisiniz.

IOS

App Store hesabınıza giriş yaparak instagram kelimesini aratınız. Telefonunuzda instagram la alakalı güncelleme yapılıp yapılmayacağı hakkında bilgiyi arama yaptığınız sayfada bulabileceksiniz.

ANDROID

Play Store üzerine girip instagram kelimesini aratın ve açılan sayfada instagram ile alakalı bir güncelleme gelmiş mi bunun kontrolunü sağlayın.

  • Yukarıdaki işlemleri yaptığınızda herhangi bir güncelleme bildirimi görünmüyorsa telefonunuzun ayarlar kısmında uygulama ayarları menüsüne girmeniz gerekmektedir. İnstagram uygulamasını seçtikten sonra ön belleği temizle butonunu tıklayarak instagram ön bellek log larından oluşan hataları temizlemiş olursunuz.
  • Arka Planda kullanılan programları kapatmayı deneyiniz. Ytersiz ram yüzünden telefonunuz instagram uygulamasına yeteri kadar bellek ayıramıyor olabilir.
  • Eğer bunları yapmanıza rağmen halen daha aynı hatayı alıyorsanız, İnstragram uygulaması kaldırıp telefonunuzu yeniden başlatın. Ardından instagram uygulamasını tekrar yükleyiniz. Uygulamanın sorunsuz bir şekilde çalıştığını göreceksiniz.
Yorum Yap
9 Yorum yapan
user-avatar

Hata neden mı

user-avatar

Uygulamadan Dm e giremiyorum,başka cihazdan girilmesine rağmen kendi telefonumdan giremiyorum.Kac kere kaldırıp tekrar indirdim ayrıca güncelleme de yok,bu hatayı lütfen çözün

user-avatar

Dediklerinizin hepsini yaptım Yine düzelmedi

user-avatar

Bütün bunları yaptığım halde yine düzelmedi

user-avatar

instagram uygulama acilmiyor 😭😭

user-avatar

NASIL GEÇECEK BU SORUN YA

user-avatar

Benim de denemediğim şey kalmadı yine de hata veriyor açılmıyor instagram durdu diyor

user-avatar

Instagram nden durduruluyor?

user-avatar

Yaaaa hepsini yaptim yinede olmadi naaapmam gerekiyo 😭😭😭