Instagram DM Sesli Mesaj Özelliği Nasıl Kullanılır ?

Instagram DM Sesli Mesaj Özelliği Nasıl Kullanılır ?

Instagram bir güncelleme yaparak Direct Message yani DM üzerinden sesli mesaj gönderilmesini mümkün hale getirdi. Bu özellik şuan için herkes tarafından kullanılabilir değil. Sesli mesaj özelliğini nasıl aktif ederim? Nasıl kullanırım? gibi sorularınızı yanıtlamaya çalışacağız.

 

 

Instagram Sesli Mesaj Özelliğini Aktif Etme

Instagram’ın getirmiş olduğu yeni güncelleme ile sesli mesaj gönderilebiliyor. Ancak bazı Instagram kullanıcıları bu özelliği hala kullanabilmiş değil. Bu özelliği kullanabilmek için ne yapmanız gerektiği aşağıda maddeler halinde yazmaktadır. Sırasıyla uyguladığınız da sizde sesli mesaj gönderebileceksiniz.

  • Öncelikle Instagram uygulamasını güncellemeniz gerekmektedir.
  • Playstore mağazanıza giriş yaparak arama kısmına Instagram yazın.
  • Karşınıza Instagram uygulamasının sayfası gelecektir. Sayfa içerisinde yeşil renkte Güncelle yazısı ile karşılaşacaksınız.
  • Uygulamayı güncelledikten hemen sonra Direct Message uygulamasını da aynı şekilde güncellemeniz gerekmektedir.

Instagram Sesli Mesaj Nasıl Gönderilir?

Instagram sesli mesaj özelliğini kullanabilmek için yukarıda anlatıldığı gibi uygulamalarınızı güncellemeniz gerekmektedir. Güncellemeleri tamamladıktan sonra sesli mesaj özelliğini Direct Message uygulaması ile kullanabilirsiniz.

  • Instagram da sesli mesaj kullanabilmek için Direct Message uygulamasını açın, mesaj göndermek istediğiniz kişiyi seçin.
  • Whatsapp sesli mesaj özelliğinde olduğu gibi mikrofon simgesini göreceksiniz.
  • Mikrofon simgesine basılı tutarak mesajınızı gönderebilirsiniz.

Instagram Sesli Mesajı Nasıl Silerim?

Whatsapp sesli mesaj özelliğinde olduğu gibi Instagram üzerinden sesli mesaj gönderimi yaparken mikrofon simgesine basılı tutarak mesaj gönderimi yapabiliyorsunuz. Aynı zamanda yine aynı şekilde Whatsapp uygulamasında olduğu gibi basılı tuttuğunuz mikrofon simgesini sola kaydırarak çöp kutusuna taşıdığınızda mesajınızı silmiş olursunuz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan