Instagram da Videolara Müzik Eklemek, Düzenlemek için Programlar

Instagram da Videolara Müzik Eklemek, Düzenlemek için Programlar

Instagram kendini sürekli güncelleyerek gündemde kalmayı başarıyor ve kullanıcı sayısını artırdıkça artıyor. Instagrama gelen yeni özelliklerden biri de hikayelere veya paylaşımlara müzik ekleyebilme şansımızın olması. Bunun için gerekli olan programları aşağıda listeledik ve detaylandırdık.

 

Videolarınızı düzenleyerek ve müzik ekleyerek farkınızı ortaya koymak, standart dışı paylaşımlarda bulunarak kullanıcıların ilgisini çekmek için yazıyı okumaya devam edin.

Video Düzenleme Programlarının Özellikleri:

  1. Bu programlar düşük boyutludur ve işlevleri büyüktür.
  2. Az bilinen programlardır ve oldukça faydalıdırlar.
  3. Çoğunun dili ingilizcedir fakat kullanımı oldukça basit olduğu için ingilizce bilmenize gerek yoktur.
  4. En önemli avantaj ise bu programlarla düzenlediğiniz videoları istediğiniz sosyal mecralarda kullanabilirsiniz. İster Facebookta ister whatsappda ister twitterda…

Quik By GoPro

Bu uygulama ile videolarnıza küçük büyük gibi boyutlandırmalar yapabilir, dikey yada yatay olArak çevirebilirsiniz. Ağır çekim özelliği de bulunan program birçok filtre ile geliyor. En iyi özelliği ise videoya müzik ekleyebiliyor olmamız. Üstelik bu program tamamen ücretsiz.

Background Music For Video

Bu program sadece videolara müzik eklemek için oluşturulmuş bunun dışında renk değiştirme filtre ekleme gibi video düzenleme araçlarını içermiyor ve bu nedenle boyutu çok düşük. Yalnız bir dezavajı Android telefonlar da için sürümünün bulunmaması. iPhone lar için ise ücretsiz bir program.

FlipGram

Bu programla videoya müzik ekleme dışında bir çok şey yapabilirsiniz. Mesela videolarınıza hareketli gifler ekleyebilirsiniz. Diğerlerinden en önemli farkı bu uygulama size neyin ne işe yaradığı konusunda rehberlik etmesi. Ayrıca düzenlediğiniz videoları kolayca istediğiniz yerde paylaşmanızı sağlayacak özelliği de bulunuyor. Hem Android hem iOS için ücretsiz.

Videoshop

Ücretli olarak kullanabileceğiniz bu program diğer programlardan daha fazla extra özelliklere sahip. Üstelik ücretsiz programlarda, HD kalitesindeki çektiğiniz videolarda kalite düşmesi meydana gelirken bu programda ise düşme meydana gelmez. 1080p videoları bile hiçbir kalite düşmesi olmadan düzenleyebilirsiniz.

VidLab

Bu program temel video editleme özelliklerini ücretsiz sağlıyor. Fakat extra filtre ve efektlerde küçük bir ücret ödemeniz gerekli. Videoya müzik ekleme işlevi ise ücretsiz.

Videoları Sosyal Medeyada Paylaşma

Bu yazımızda bazı programların genel özelliklerinden bahsettik. Bu programlarla oluşturduğunuz videoları, normal çektiğiniz videolar gibi galeriden seçerek Instagram, Facebook, Twitter gibi mecralarda kolayca paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan