Instagram da Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun / Hata Oluştu Uyarısı

Instagram da Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun / Hata Oluştu Uyarısı

Son zamanlarda instagramda Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun hatasını sık sık alıyor olabilirsiniz. Peki bu hatanın sebebi nedir, can sıkan bu hatayı kaldırmak için ne yapmamız gerekiyor? Bu sorulara aşağıda cevap vermeye çalıştık.

 

Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun/hata oluştu uyarısı niçin oluyor?

Facebook’un Instagram’ı satın almasından sonra instagram daki kullanıcı sayısında birden bire bir hayli yükseliş oldu. Ayrıca instagram hikaye paylaşımı, resim düzenleme, efekt ekleme gibi özellikleri yenilik olarak getirmiştir. Bu iki neden instagramın kendi sunucularında bir hayli yük birikmesine neden olmuş ve birden artan bu yükü karşılayamayan instagram bazen hata oluştu uyarısı veriyor. Bu tamamen instagramın sunucuları ile alakalı  bir durum olmayabilir. Eğer sizin internet hızınız düşükse ve telefonun çekmediği zamanlarda bu hata mesajı ortaya çıkabiliyor.

Peki bu hatanın çözümü nedir?

Instagram isteğinizle ilgili bir sorun oluştu uyarısını sık sık veriyorsa bu sizinle alakalı bir sorundur. Çünkü instagramın sunucuları dağıtıktır ve siz bu hatayı alırken bir başkası almıyor olabilir. Tabiki sunuculara müdahale edemeyeceğimiz için bu hataya neden olan sizinle alakalı sorunların çözümlerini aşağıda verdik.

  • VPN/Proxy kullanma veya vpn/proxy bağlantısını kesme: kullandığınız vpn bağlantısında sorun olabilir bu durumda vpn kapatın. veya internet sağlayıcınız instagrama bağlantıyı kesmiş olabilir bu durumda vpn ile bağlanın.
  • İnternet bağlantınızda bir sorun olabilir. Modemi veya mobil erişimi kapatıp tekrar açarsanız sorun düzelebilir.
  • Instagram oturumunuzdan çıkış yapıp tekrar giriş yapmanız sorunu düzeltebilir.
  • Diğer bir yöntem hesabınızı dondurup tekrar açınız. Kullanıcıların söylediklerine göre bu yöntem alakasız olsada işe yarıyor.

Eğer telefondaki bir tarayıcıdan herhangi bir siteye girebiliyorsanız sorun sizinle alakalı olmayabilir. Instagramın sunucuları geç yanıt veriyor olabilir bu durumda bir müddet bekledikten sonra tekrar uygulamayı açmak doğru bir çözümdür.

Yorum Yap
0 Yorum yapan