Instagram da Silinen Mesajları Geri Getirme

Instagram da Silinen Mesajları Geri Getirme

Instagram da silinen mesajları geri getirmek mümkün mü? Sorusunu çok fazla duyuyoruz. Sizlerden gelen mailler ve mesajlarda bu soruyla sıkça karşılaşıyoruz. Sizlere nasıl silinen mesajları geri getirebilirsiniz? Silinen mesajları geri getirmem mümkün mü? Bununla alakalı bilgi vermeye çalışacağız. Öncelikle Whatsapp gibi Instagramında Facebook’a bağlı bir şirket olduğunu hatırlayarak başlayalım. Yani gizlilik politikaları birbirine en yakın olan şirketlerden söz ediyoruz. Bu yüzden bakıldığında Whatsapp ta yedekleme yapıldığını ve silinen mesajları yedeklemeyi tekrar çalıştırarak geri getirdiğimizi biliyoruz. Gizlilik politikaları birbirine bu kadar çok benzeyen diğer bir şirket olan Instagram’ında böyle bir özelliği var mıdır? sorusu akılları kurcalar tabi ki de. Ancak unutulan şey ve dikkatimizden kaçan durum şudur. Instagram da yedekleme özelliği bulunmamaktadır. Başlı başına kendisi bir cloud platform olan instagram da silinen mesajları görmek salt sürüm özellikleriyle neredeyse imkansız. Ancak bazı özel programlar ile instagram silinen mesajları görmek mümkün olabiliyor. Ancak gizlilik durumunu ihlal ettiği için kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Sadece tanıtım yapmak amacıyla sizlere bu bilgiyi veriyoruz.

Instagram da Silinen Mesajları Görmemize Yarayan Uygulama

Instagram da silinen mesajları görmemize yarayan bir uygulama playstore google mağazasında mevcut. Uygulamanın adı instabackup olarak geçmektedir. Ancak yasal olmayan bu uygulamayı indirip test etmek tamamen size kalmıştır. Biz test telefonları üzerinden yaptığımız kontroller sonucu uygulamaya pek güvenemedik ancak silinen mesajları geri getirme özelliği kısmen de olsa çalışıyor. Öncelikle uygulamanın nasıl kurulduğunu anlatalım.

Playstore üzerinden instabackup uygulamasını indirip telefonunuza kurmanız gerekmektedir. Kurulum tamamlandıktan sonra uygulama telefonunuzdan bazı izinler isteyecektir. Öncelikle uygulamayı çalıştırmanız gerekmektedir. Uygulamayı çalıştırdığınızda program sizin telefon rehberinize ve google drive alanınıza erişmek istiyor. Açıkçası ne olduğu belirsiz programlara drive, yandisk, dropbox gibi cloud platformlarına erişim yetkisi vermemeniz gerektiğini sizlere hatırlatmamız gerekmekte. Ne yapacakları belli olmayabilir. Erişim izinleri verdikten sonra uygulamanız ikinci bir erişim yetkisini de instagram hesabınıza isteyecektir. Daha önceden instagram takipçi satın al işlemi yaptıysanız ve hesabınızın takipçi sayısı çok fazla ise kesinlikle bu işlemi önermiyoruz. Eğer yinede yapmak istiyorsanız erişim yetkisini de onaylamanız gerekmektedir. Tüm erişim yetkilendirme istekleri bu kadardır. Bundan sonrasında programın nasıl kullanılacağından bahsedelim.

Silinen Mesajları Görme Programı Nasıl Çalışır?

Programın çalışa bilmesi için yukarıda bahsettiğim üzere tüm erişim yetkilerini vermeniz gerekmektedir. Erişime açılan telefon özelliklerini kullanarak whatsapp ta olduğu gibi instagram fotoğraflarınızda tutun konuşmalarınıza kadar yedeklemeye başlayan program eski konuşmalarınızı kesinlikle geri getirmeyecektir. Programı çalıştırdıktan sonra yapacağınız görüşmeler ve konuşmalar yedeklenecektir. Program kurulduğu andan itibaren backup yapmaya başlayacak tüm verilerinizi yedekleyecektir. Instagram uygulamasındaki konuşmalarınızı silseniz dahi yedekleme ünitesi aktif olarak çalıştığı için uygulama üzerinden sildiğiniz mesajlar yedekleme sistemi üzerinde saklanacak ve bu şekilde geri getirme yani backupupdate özelliğini kullandığınız anda silinen mesajlarınızı geri getirecektir.

Instagram da silinen mesajları nasıl geri getirebileceğiniz hakkında sizlere bilgi vermeye çalıştık. Kullanacağınız uygulama gizlilik ihlali nedeniyle tarafımızca onaylanmış bir uygulama olmadığı için playstore linkini paylaşmayı uygun görmedik. Bu yüzden playstore üzerine girip kendiniz instabackup adında bir arama yaparak programa ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan