Instagram’da Çok Paylaşılan Ünlü Mekanlar

Instagram’da Çok Paylaşılan Ünlü Mekanlar

Sosyal medya fenomenlerinin uğrak yerlerini bu yazımızda sizler için derledik. Gidip görülmesi gereken başlıca 10 mekan hakkında detaylı bilgilendirme yapacağız. 

 

 

Fenomenlerin Mekanları

Sosyal medya fenomenlerin olmazsa olmazları arasında yer alan 10 başlıca mekan vardır. He fenomenin kesinlikle uğradığı ve Instagram profillerine bu mekanlardan fotoğraflar paylaştığını biliyoruz. Peki bu mekanlar nerelerdir? Hep birlikte inceleyelim.

Kuyucak Köyü

Lavanta Kokulu Köy olarak adlandırılan ancak gerçekte Kuyucak Köyü adında olan nezih bir mekan. İnsanlar Kuyucak Köyünde konum paylaşacakları zaman artık öyle adlandırılmış ki ismi Lavanta Kokan Köy olmuş. Bu takma isimden de anlaşılacağı üzere köyün her yerinden buram buram yükselen bir lavanta kokusu var.  Ayrıca bu köy lavanta bahçeleri ile ünlüdür. İşte ünlüler bu lavanta bahçesi manzarasında fotoğraf çekerek Instagram profillerine yüklemektedirler.

Salda

Maldivleri andıran Türkiye’nin en güzel manzarasına sahip gölüdür. Burdurun Yeşil Ova ilçesinde yer alır. Ünlülerin en çok tercih ettiği mekanlardan bir tanesidir. Fenomenler bu gölü burası Maldivler olsa beğenirsiniz ama burası salda çölü olarak paylaşmaktadırlar.

Pokut

Kartpostallardan fırlamış ünlü mekandır kendisi. Rizenin Çamlıhemşin ilçesinde bir yayladır. Instagram kullanıcılarını kendisine hayran bırakan görüntüler vermesi sebebiyle çok fazla tercih edilen yerlerden birisidir. Ayrıca temiz oksijen ve pozitif enerjisi ile dinlenmek isteyenlerinde her zaman ilk tercihi olmuştur.

Side

Instagram keşfet kısmında çok karşılaştığımız mekanlardan bir tanesidir Side. Yeşilçam filmi olan Tarkan’da ahtapot sahnesi vb. bir çok sahne burada çekilmiştir. Eski çağlarda Apolla’nın tapınağı olarak bilinir.

Assos

Instagram’da bir çok fenomenin paylaştığında büyülendiğiniz gibi gidip gördüğünüzde büyüleneceğiniz bir mekandır Assos. Kaz dağlarının eşsiz manzarası ve etkileyiciliği ile adete nutkunuz tutulacak. Eski çağlardan kalma mitolojik güzelliği sizi baştan çıkartacak. Gittiğinizde Limon kekiği ve zeytin yağı almadan dönmemelisiniz. Karadut suyunun tadı ayrı bir güzeldir.

Yorum Yap
0 Yorum yapan