Instagram Çoklu Hesaplar Nasıl Kaldırılabilir?

Instagram Çoklu Hesaplar Nasıl Kaldırılabilir?

Instagram kullanımını bir hayli değiştiren güncellemelerden birisi Instagram çoklu hesaplar desteği olmuştu. İlk olarak Instagram’ın butik hesapları için kullanılacağı belirtilse de kısa süre içerisinde çoklu hesap desteği tüm kullanıcılar için açılmıştı. Instagram’ın çoklu hesap desteğinin kullanılabilir duruma gelmesiyle beraber ise sosyal medya uygulamasının en sevilen özelliklerinden birisi de bu özelliği olmuştu. Söz konusu hesap ile beraber artık kullanıcıların bir nevi kendilerine alt hesaplar açarak Instagram kullanımını çeşitlendirebileceklerini de açıklayan sosyal medya uygulamasının yeni adımıyla beraber kullanıcıların takipçi arttırmak için de bu şekilde yeni yöntemler deneyebileceği de karşınıza çıkmıştı.

Özellikle farklı ilgi alanlarınıza göre açabileceğiniz farklı Instagram hesapları ile ilgi alanlarınıza ilgi gösteren kullanıcılara da daha rahat ulaşabileceğiniz belirtilmişti. Örnek vermek gerekirse çoklu hesap desteği sayesinde kullanıcılar artık spor paylaşımları için farklı, günlük hayatlarından paylaşımlar için ayrı, sosyal faaliyetleri için farklı hesaplar kullanarak çok daha fazla kullanıcıya da ulaşmak ve çok daha fazla takipçi kazanmak da mümkün kılınmıştı. Fakat Instagram’ın çoklu hesap desteği için belli sınırlamalarda getirildi. Zira Instagram çoklu hesap desteği için 5 farklı hesap açılmasına izin veriyordu.

Instagram Çoklu Hesap Kaldırma Yapma

Bu durumda kullanıcıların en çok merak ettikleri konulardan birisi de çoklu hesapları kaldırarak 5 hesap sınırını düşürmek olmuştu. Peki, çoklu hesapları kaldırmak için nasıl bir işlem yapmanız gerekiyor? Ne gibi noktalara önem vermek lazım? Bakalım.

  • Öncelikle ekli olan bir Instagram hesabınızı kaldırmak için bu hesaplardan çıkış yapmanız gerekiyor. Bunun için de öncelikle bu çoklu hesaplara giriş yapmanız gerekiyor.
  • İlk olarak profil adınızın üzerine gelmeniz gerek. Buradan kaldırmak istediğiniz hesabın adını seçmeniz gerekiyor.
  • İsminizi seçmeniz durumunda açtığınız çoklu hesaba giriş yapıyorsunuz.
  • Şimdi ise hesabı kaldırmak için öncelikle ayarlar kısmına girmeniz gerekiyor. Profilinizden ayarlar kısmına giriş yaptıktan sonra alt kısma gelip buradan “(kullanıcı adından çıkış yap)” butonuna dokunmanız gerekiyor. Söz konusu işlemden sonra hesaplardan çıkış yapılacağı için hesap kaldırılmış olacaktır. Ayrıca bu şekilde hesaptan çıkış yapmanız durumunda diğer tüm cihazlardan da hesabınızdan çıkış yapılmış oluyor.
Yorum Yap
13 Yorum yapan
user-avatar

Zaamanimi alıyor

user-avatar

Bu hesabı kapatmak istiyorum birden çok hesabım var

user-avatar

Merhabalar bnde yaptım ama olmadı normal bildiğimiz çıkış yaplyo.Bn orijinal hesabımla yedek hesabımın e postası aynı ve ben bu çoklu hesaplardan birini tamamen silmek yani bir daha şifresini bilsemde giriş yapmak istemiyorum Hesabım kalksın istyrm lüften yardımcı olun,teşekkürler😏

user-avatar

İnstagrama bağlı açtığım ikinci hesabı silemiyorum bi türlü kaldır butonu geldi bastım ama ana hesabıma girince tekrar geliyor ana hesaptan kaldırıp ayrı bir hesap açıp şifre almak istiyorum nasıl yapıcam

user-avatar

Yedek hesaptan çıkış yapamıyorum. Yardımcı olabilir misiniz

user-avatar

Ben tekrar hesabımı geri getirmek istiyorum

user-avatar

İnstagrama bağlı açtığım ikinci hesabı silemiyorum bi türlü kaldır butonu geldi bastım ama ana hesabıma girince tekrar geliyor ana hesaptan kaldırıp ayrı bir hesap açıp şifre almak istiyorum nasıl yapıcam

user-avatar

Ben denedim ama çıkış yapamıyorum bütün hesaplarımdan çıkış yapıyor yardım edebilir misiniz

user-avatar

👍😊

user-avatar

valla çok sağolun. siz olmasaydınız ben bitmiştim. teşekkürler.

user-avatar

Bu hesabimi dondurmak silmek istiyorum

user-avatar

İki tane hesabın var birini silmek istiyorum ondan

user-avatar

Eşimin telefonunda hesabım var onu nasıl kaldırabilirim çoklu hesap yardımcı olur musunuz