Instagram Bilinmeyen Ağ Hatası

Instagram Bilinmeyen Ağ Hatası

Instagram bilinmeyen ağ hatası oluştu sorununu nasıl çözebileceğinizi anlatmaya çalışacağız. Bu sorunun birincil sebebi mobil internet ya da wifi ağınızdır. İnternet bağlantınız da oluşacak bir problem sebebiyle ağ hatası ile karşılaşıyor olabilirsiniz. Sorunun cevabını yazımızda detaylıca anlatmaya çalışacağız. Okumaya devam edin.

 

Türkiye 4.5G İnternete geçtikten sonra GSM operatörleri bu teknolojiyi tam anlamıyla stabil halde çalıştırabilmiş değil. Bunun farklı bir çok sebebi var ancak en başta gelen sebeplerden bir tanesi 4.5G Teknolojisini sağlayan donanımsal sistemin maliyeti karşılamaması. Küçük yerleşim yerlerinde bulunan az sayıda insana ciddi yatırım yaparak kar eldesi sağlanamayacak olmasından kaynaklı olarak, Köy, Kasaba gibi hatta az sayıda yoğunluk olan mahallelerde dahi 4.5G Teknolojisi yerine bir önceki 3G Teknolojisi ile internet veriliyor. Ancak kullanıcılar İnternetlerini çok daha iyi ve hızlı kullanabilmek adına 4.5G servislerine uyumlu moda alıyorlar. Kullanılan İnternet teknolojisi 3G olduğu için uyumsuz sinyal seviyesi nedeniyle İnternet veri bağlantı hızlarında ağ hatası yaşıyorlar.

Instagram Ağ Hatası Çözümü

Instagram ağ hatasının asıl sebebi az öncede yukarıda bahsettiğimiz durumdan kaynaklanmaktadır. Bu hatayı en hızlı şekilde gidermenin yolu; veri bağlantı Ayarlarınızı 4.5G ve LTE yerine 3G ile değiştirmek olacaktır.

3G ile ayarlanmış ağ ayarları GSM operatörlerine daha kaliteli bir sinyal göndererek veri bağlantınızın çok daha fazla stabil çalışmasına yardımcı olacaktır.

Mobil Bağlantı Ayarları Nasıl Değiştirilir?

Android kullanıcılar için;

  1. Android telefonunuzdan Ayarlar kısmına girin.
  2. Bağlantılar bölümünü açın.
  3. Mobil ağlar kısmına giriş yapın.
  4. Mobil veri seçeneklerini düzenleyebileceğiniz Şebeke Modu‘na giriş yapın.
  5. Sadece 3G olarak seçim yapın.

iPhone telefonlar için;

  1. iPhone Ayarlar ekranını açın
  2. Wifi ayarları kısmına girin.
  3.  Mobil veri seçeneklerini düzenleyin.
  4. Sadece 3G seçeneğini seçin.

“Instagram bilinmeyen ağ hatası oluştu” sorununu bu şekilde kalıcı olarak ortadan kaldırabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan