Instagram Arama Motoru Geçmişini Temizlemek

Instagram Arama Motoru Geçmişini Temizlemek

Instagram arama motoru geçmişini temizlemek çok sık karşılaştığımız sorulardan bir tanesidir. Popüler sosyal ağlardan biri olan Instagram, son dönemde en aktif kullanıcıları barındıran büyük bir platform haline gelmeyi başarmış durumda. Bu kadar çok kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılmasına bağlı olarak her kullanıcının yaşadığı ve çözümünü aradığı pek çok sorunda beraberinde yaşanmasının mümkün olduğu, hepimizin malumu. Bir Instagram kullanıcısı olarak canımızı sıkan ve çözümünü fazlasıyla merak ettiğimiz Instagram harf aranma geçmişi meselesine, dilerseniz biraz değinelim.

 

Instagram harf arama motoru geçmişini temizlemek için ne yapmalı?

Instagram uygulaması ile hesabınız üzerinden keşfet bölümünde yaptığınız her türlü kişi, mekan, etiket aramaları ilk aramanız sonrası geçmişe kaydoluyor ve arama bölümüne her girdiğinizde bildiğiniz üzere sizi karşılıyor. Evet bakacak olursak bu durum o an yalnızca biz görüyor ve kullanıyorsak, daha önce aradığımız bir şeyi veya bir kişiyi hızlıca bulabilmemiz açısından çok avantajlı bir durum gibi görünüyor. Peki ya kullandığınız esnada yakınınızda sizinle beraber ekrana bakmakta olan yakınlarınız daha önce kimleri ve neleri aradığınıza rastlarsa? Epeyi rahatsız edici bir durum olduğunu biliyoruz. Peki bu durumda harf arama motoru geçmişini temizlemek mümkün mü ?
Elbette mümkün fakat bu işlem biraz uğraştırıcı. Böyle bir durumla karşılaşmaktansa uğraşıp geçmişi temizlemek isteyeceğinize emin olduğumuz için sizleri bu konuda bilgilendireceğiz. Öncelikle klasik olarak hepimizin bildiği ve hesap ayarlarında yaptığımız aranma geçmişini silme işlemi bu konuda tamamen bir rahatlık sağlamıyor çünkü işleyişi dolasıyla yalnızca olabilecek en basit haliyle bir temizleme sağlıyor.

Arama geçmişini temizledik şimdi ne yapmalıyım?

Instagram üzerinde kalıcı bir silme işlemi gerçekleştirebilmek için öncelikle ayarlar bölümünden arama motoru geçmişini temizlemek seçeneğini uygulayın daha sonra uygulama üzerinden arama kısmına girin ve daha sonra geçmişte aradığınız fakat bir daha görmek istemediğiniz kişinin üzerine uzun süre basarak gizle seçeneğine dokunun. Bu işlem arama geçmişinizde yer alan o kişinin bir daha siz arayıncaya kadar karşınıza çıkmamasını sağlayacaktır.
Kalıcı bir temizlik için sırada devamlı aynı cihaz üzerinde hesabı açık kalan kullanıcılar için şunu söylemeliyiz ki hesabınızdan çıkış yapın ve devamlı bilgileri hatırlamayı pasif hale getirin. Şimdi ise cihazınızın ayarlar bölümündeki uygulamalara oradan da Instagram uygulamasının ayarlarına erişin. Bu sayfada yer alan önbellek temizleme seçeneğine dokunun. Bu işlem Instagram uygulamasının cihazınızda barındırdığı geçmişe dair tüm verilerin silinmesini sağlayacak.
Son olarak ise ek bir temizleme uygulaması yardımı ile geniş bir tarama yapın ve cihaz üzerinden silmenin mümkün olmadığı uygulamaya ait kalıntı dosyaları silin. Bu adımları tamamen doğru bir şekilde uygularsanız Instagram uygulaması üzerinde geçmişe dair tüm arama kayıtlarını kalıcı bir şekilde temizlemiş olacaksınız. İşlem sonrası uygulamaya yeniden hesabınız ile giriş yaparak, geçmiş verileri durumunu kontrol ettiğiniz de geçmişe dair hiçbir sonucun kalmadığına garanti veriyoruz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan