Instagram 5xx Server Error Sorunu – Instagram Sunucu Hatası

Instagram 5xx Server Error Sorunu – Instagram Sunucu Hatası

Instagram 5xx Server Error sorununa çözüm bulmaya ve bulduğumuz çözümleri sizlerle paylaşacağız. Hız kesmeden faydalı makalelerimize devam ediyoruz.

 

 5xx Hatası Nedir ve Ne İçin Oluşur?

Instagram 5xx Server Error hatası kullanıcıdan kaynaklanmayıp, Instagram şirketinin sunucularından kaynaklanmaktadır. Çok aktif bir kullanım ağına sahip olan Instagramın bazı noktalarda sunucularının yetersizliğinden kaynaklı olarak ortaya çıkmaktadır. Yani bu hususta aktif Instagram kullanıcıların yapabileceği hiçbir şey yoktur. Çünkü Instagram şirketinin kendi sunucularından kaynaklanması bu sorunun Instagram şirketi tarafından çözülmesine sebep olmaktadır. Bizim burada yapacağımız tek şey beklemektir. Tahminen 30/45 dakika beklemeniz sonucunda Instagram tekrar kullanılır hale gelecektir.

Başka bir çözüm yolu sizden kaynaklı olabilme ihtimali çok yüksektir. Bazen kişilerin cihazlarında kullandıkları Vpn, proxy değiştirme yöntemleri cihazınızın Instagram ile sunucu bulmama sorununa yol açacaktır. Dolayısı ile yukarıda bahsetmiş olduğumuz sorunları yaşamanıza olanak sağlayacaktır. Sizlerin bu konuda yapması gereken şey, vpn uygulamasını kapatmak ya da proxy ayarlarınızı değiştirdiyseniz o proxy ayarlarınızı sıfırlayarak eski ayarlarınıza dönmektir. Eğer vpn kapattınız ve proxy ayarlarınızı değiştirdiğinizden sıfırlayarak eski haline getirdikten sonra hâla sorun varsa işte o yukarıdaki söylediğimiz 30/40 dakika beklemelisiniz çözümünü uygulamaktan başka maalesef çözümümüz yoktur.

Yukarıdaki bahsettiğimiz çözüm yolları Instagram 5xx Server Error sorunu çözecek yegane çözüm yollarıdır. Instagram 5xx server eror sorunu Instagram’ın web sayfasında olup android sürümü için, akış yenileyememektedir sorunu ile karşınıza çıkmaktadır.

Yorum Yap
0 Yorum yapan