Derslere Yardımcı Kaynaklar – Mobil Uygulamalar

Derslere Yardımcı Kaynaklar – Mobil Uygulamalar

Derslere yardımcı uygulamalar hakkında bir çok insan çok az bilgiye sahip. Öyle ki ebeveynler çocuklarının takıldıkları soruları çözdürmek için özel ders hocalarına başvurmakta, binlerce lira para harcamaktadır. Gelin sizlere paranızın cebinizde kalmasını sağlayacak, derslerinizde başarı çıtalarını bir bir aşmanıza yardımcı olacak derslere destek ve yardımcı mobil uygulamalardan bahsedelim.

 

Gençlerimiz gününün çoğunu telefonlarda geçirmektedir. Kullandıkları bu gerekli zamanlarını maalesef gereksiz işlerle doldurmakta ve boşa harcamaktadırlar. Gençlerimiz her daim sınava tabi tutulmuş ve her an ders çalışması gerektiği çeşitli yollarla vurgulanmıştır. Durum ne kadar böyle olursa olsun gençlik bu tür tavsiyeleri elinin tersiyle itiyor ve yine tabiri caizse kendi bildiğini yapıyor.

Halbuki yine telefonla oynamak veya vakit geçirmek istiyorsanız bunu daha faydalı bir şekilde uygulamak mümkündür. Kullandığınız telefonların işletim sistemlerindeki mobil uygulama marketlerinde bir çok ders odaklı uygulama bulunmaktadır. Bu uygulamalar sizlere okulda derslerinize yardımcı olacağı gibi evde de kendi başınıza çalışırken takıldığınız noktalarda sizi destekleyecek ve eksiğinizi yegane kapatacak uygulamalar söz konusudur.

Bilemediğiniz Soruları Uygulamaya Sorun

Evde ders çalıştığınızı ve bir soruda, bir konuda takıldığınızı varsayalım. Ne kadar uğraşırsanız uğraşın sizi aklınıza takılan, çözemediğiniz sorudan kurtaracak bir yol söz konusudur. Hangi yol mu? Bu yol herkesin ulaşabileceği kolay ve kullanışlı bir yoldur. Az önce bahsettiğimiz mobil uygulama marketine girerek (Gri Koç, Hocalara geldik, Sorun Kalmasın, Photomath) adlı uygulamalardan istediğinizi yazarak beğendiğinizi indirebilirsiniz. Bu uygulamaların amacı takıldığınız soruları bir bilene sorma mantığı ile işlemektedir.

Telefondan Ders Çalışmak

Bir adım daha öteye giden bu uygulamalarda kendi yaşıtlarınızın ders çalışma pratiğini etüt ederek nasıl çalışmanız gerektiğini anlayacağınız size rehberlik edecek insanların bulunduğu bir uygulama topluluğudur. İçlerinde sınava odaklanacak ve motivasyon sağlayacak paylaşımlarında yer aldığı Gri koç vs gibi eğitim koçlarının eğitimlerine de bu uygulamalar sayesinde ücretsiz ulaşabilir ve eksiklerinizi tez elden giderebilirsiniz.

Matematik Soru Çözdürme Uygulaması

Bir başka ve güzel olan hızlı bir uygulamadan bahsetmek isterim. Photomath, bu uygulama matematikte sadece cebirsel sorularda işe yarıyor olup pratikliği nam salmıştır. Çözemediğiniz cebirsel işlem sorularını uygulamayı indirerek kameranıza tuttuğunuz zaman anında sizlere çözüm yoluna bağlı cevabı vererek çok büyük bir yükten kurtulmanızı sağlayacaktır.

İşte gelişen teknolojinin en büyük nimetlerinden bir tanesi de bilgiye kolay ulaşmaktır. Ama maalesef gençlerimiz bu işin kıymetini bilmeyerek bu nimetlerden faydalanmak yerine zararlarını tercih etmektedir. Siz siz olun elinizde bunca güzel imkanlar varken bunları değerlendirip sınav günü pişmanlık yaşayanların arasında olmayın.

Kendinize ait bir mobil uygulama yaptırmak için Mekait ile iletişime geçebilirsiniz. Mekait, İzmir mobil uygulama geliştirme ofisi olarak her zaman yanınızdadır.

Yorum Yap
0 Yorum yapan