Bornova Web Tasarım Ajansı – İzmir Profesyonel Web Tasarım

Bornova Web Tasarım Ajansı – İzmir Profesyonel Web Tasarım

Web siteniz İnternet kullanıcıları tarafından daha az ziyaret ediliyor mu? İçindeki bir şeyi değiştirmen gerekebileceğine dair bir işaret. İyi bir web sitesi olması gerektiğini öneriyoruz .

Görünüşe göre, Bornova web tasarımı çok emek gerektiren bir süreçtir ve bazılarının düşündüğü kadar kolay değildir. Bu nedenle, bu konuyu bilen doğru kişiye emanet etmek önemlidir. Hangi trendlerin ve trendlerin geçerli olduğunu bilen bir kişi, web sitesinin sadece kullanıcı için değil, aynı zamanda yönetici için kullanımı kolay olması için kaçınılması gerekenler. Tasarlamaya başlamadan önce ilk şey iyi ve akılda kalıcı bir alan adı seçmektir. Öyleyse kurmak istediğiniz kişinin ücretsiz olduğunu veya şirket, ürünleri veya hizmetleriyle ilişkili olduğundan emin olun. Ayrıca, seçilen adın sosyal ağlarda da mevcut olup olmadığını kontrol etmeye değer. Bir izmir web tasarım hizmeti satın aldıktan sonra, bir site oluşturma ve daha fazla karar verme zamanı.

1. Grafik düzeni
Bu, kullanıcının karşılaştığı ilk şey. Dostu renkler , düşünceli grafikler olması önemli olurdu . Çok fazla renk paletinden kaçının çünkü çok fazla renk dikkati dağıtır ve neye bakacağınızı bilmezsiniz. İki ila dört renk arasında seçim yapmak en iyisidir. Animasyonlar, medya ve diğer sanal araçlar da minimum ile sınırlıdır ve onlardan uzak durmak en iyisidir. Ayrıca önemlidir yazı , yazı , büyüklük ve harflerin rengi ve okunaklı karakterleri edildi. Grafik tasarımının sık sık değiştirilmesi arzu edilmez, çünkü ziyaretçiye kaos ve karışıklık getirir. İnternet kullanıcıları, özellikle sık ziyaret ettikleri web siteleri söz konusu olduğunda, değişiklikleri sevmezler. Geliştirilen planlar ve ritüeller, internette gezinirken son derece önemli bir rol oynamaktadır. Favori sayfayı girerek, imleci ilgilendiğimiz yer işaretinin bulunduğu yere otomatik olarak taşırız. Eğer orada yoksa veya eskisinden farklı görünüyorsa, kullanıcı daha fazla zaman alan sayfayı yeniden öğrenmeye zorlanır. Ne yazık ki, herkes hasta değil ve bir şey aradığınız anda bunun için zamana sahip değil, bu yüzden siteyi taramaktan vazgeçmek kolaydır.

2. Şeffaflık
Sayfa üstbilgiler, fotoğraflar, metin paragrafları vb. Gibi birçok bilgi öğesiyle aşırı yüklenmediğinde saydamdır. Sayfadaki bilgi öğeleri gevşek bir şekilde ayrılmış olmalı ve aralarında boşluk olmalıdır.

3. İşlevsellik
Web sitesinin işlevselliğine özellikle dikkat edilmelidir. Sözde “Üç tıklatma yöntemi” . Daha önce uygulamadıysanız, bunun üzerinde düşünmeye değer. Bu kurala göre, kullanıcı web sitesinde istediği herhangi bir bilgiye ana sayfasından en çok üç alt sayfaya geçerek en fazla üç tıklamayla erişebilmelidir. Bu yönteme bir alternatif, sayfanın yan tarafında veya üstünde, ihtiyaç duyduğunuz şeyi hızlı bir şekilde bulmanızı sağlayan bir arama çubuğunun tanıtılmasıdır. Bu özellikle çevrimiçi mağazalarda kullanışlıdır. İyi bir seçenek, örneğin, hayran sayfası veya Twitter hesabı bilgileri gibi görünen widget’lar eklemektir. Bu aynı zamanda anlık aboneliklerine izin verir.

4. Sadece anahtar bilgiler
Metin asgari düzeyde tutulmalıdır. Gereksiz içeriğe sahip olmaksızın siteye sadece en önemli bilgileri eklemekten kaçınmaya değer. Herkesin konsantre olma yetenekleri vardır. Daha fazla metin, hiç kimsenin okuyamayacağından daha emin olur. Örneğin, şirketin ne yaptığını özetleyen bir slogan koymaya değer . Şirketin türüne bağlı olarak, web sitesinde bilgi alanına giren çeşitli şeyler olmalıdır. Restoranın durumda üretici gerektiğini ise, fiyat listesi ile önemli menü kartı gönderme olacak iyi bir ürün fotoğrafları koymak bir hizmet şirketi durumunda gerekirken, kaynaklar yayınlayabilir.

5. Sezgisel gezinme
Bir web sitesi mantıksal gezinme olmadan işe yaramaz. Bu nedenle, bireysel alt sayfalar için açık ve anlaşılabilir isimler kullanmalısınız, örneğin, hakkımızda, teklif, iletişim, galeri. Daha kısa olan daha iyi. Kullanıcı şu anda ihtiyaç duyulan şeyi hemen tıklar ve sayfanın tamamını aramaz.

6. Duyarlılık
Mobil cihazlar daha ucuz ve daha müsait hale geliyor. Daha çok ve daha sıklıkla web’de gezinmek için akıllı telefonlar ve tabletler kullanıyoruz. Araştırmaya göre, satın alma kararlarının% 70 kadarı, mobil web sitesinde sunulan teklifin kontrol edilmesinin bir saat içinde gerçekleştiriliyor. Bu, kullanıcıların belirli bir anda bir şeyler yapma veya satın alma amacıyla mobil web sitelerine göz atması anlamına gelir . Eğer bir restoranda arayan veya mobil cihazları uyarlanmış şekilde yemek ve bulmak için bir şeyler sipariş etmek istiyorsanız o yararlanacaktır oldukça yüksek bir ihtimal olduğunu.

Gördüğünüz gibi, Bornova web tasarım oluşturmak çok sayıda seçenek ve kararlar taşır. Potansiyel bir müşteri tarafından nasıl hatırlanacağımıza, ona geri dönmeye istekli olup olmadığına ve en önemlisi bizim ürünlerimizi veya hizmetlerimizi kullanıp kullanmayacağına bağlıdır. Bu nedenle, sitenizin işinizi kârsız hale getirmesine izin vermeyin ve sahte bir profesyonel yamaya sabitleneceğinize katkıda bulunun. Ve unutmayın ki ilk izlenim sadece bir kez yapılabilir.

Yorum Yap
0 Yorum yapan