Android ve IOS İçin En İyi Müzik Çalarlar

Android ve IOS İçin En İyi Müzik Çalarlar

Hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olan müzik, akıllı telefonlar dünyasının da en önemli unsuru olarak yer almaktadır. Pek çoğunuzun hatırlayacağı gibi, daha önce müzik dinlemek için mp3 çalarlara, bilgisayarlara ihtiyaç duyuyorduk. Duymak istediğimiz melodileri önce bilgisayarımıza indiriyor, daha sonra telefonlarımıza ya da mp3 çalarlarımıza aktarıyorduk. Akıllı telefonların devrim niteliği taşıyan özellikleri ile birlikte, bu süreç de değişiklik gösterdi. Bilhassa Wi-Fi ve mobil ağların yaygınlaşması, müzik uygulamalarının çoğalmasına neden oldu. Geniş arşivlere sahip  uygulamalar sayesinde müzik tutkunları diledikleri yerde, diledikleri müziği dinleyebilmektedir.

Bu gelişmelere paralel olarak hali hazırda pek çok müzik uygulaması mevcut; ancak Android ve iOS işletim sistemleri için derlemiş olduğumuz en iyi üç uygulamayı, siz müzikseverler için derliyoruz.

 

1) SoundCloud

Kullanıcılarının kendi müziklerini yapmalarına, kaydetmelerine ve paylaşmalarına olanak tanıyan SoundCloud, dünyanın önde gelen sosyal platformları arasında yer alıyor. SoundCloud aynı zamanda kullanıcıların müzik zevkine uygun sesleri keşfetmelerini sağlarken en yeni kayıtlara kolaylıkla ulaşabilme imkanı sunmaktadır.

 

2) Xbox Music App

Son günlerde Microsoft’un Android ve iOs işletim sistemleri için önerdiği Xbox Music uygulaması ile sevdiğiniz müzikleri dinleyebilir; yeni albümler, yeni şarkılar, şarkıcı ve gruplar keşfedebilirsiniz.Aynı zamanda çevrimdışı iken indirmiş olduğunuz müzikleri Xbox Music uygulaması ile dinleyebilirsiniz.

3)Spotify

Android ve iOS işletim sistemleri aracılığı ile milyonlarca şarkıya ulaşmanızı sağlayan Spotif,  Spotify Premium üyeliği gerektiriyor. Ancak, Facebook hesabınız ile giriş yaparak  48 saatlik ücretsiz sürümünü deneyebilir, çevrimdışı dinleme için favori şarkılardan oluşturduğunuz listenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan