Android Telefonları Bilgisayardan Kullanma

Android Telefonları Bilgisayardan Kullanma

Henüz test aşamasında olan Windows güncellemesi; Android telefonların bilgisayardan kullanılabileceğini kontrol edilebileceğini içeriyor. Bilindiği üzere Windows Phone iflas etti. Bunun üzerine Microsoft diğer Android ve iPhone telefonlardan Windows entegresi ile çıkar sağlama peşine girdi. Geçtiğimiz aylarda Your Phone adında mesaj ve fotoğrafları bilgisayara hızlı aktarımını sağlayan uygulama çıkarmıştı. Bugünlerde ise Android telefonun ekranını bilgisayardan açarak kontrol edilmesini sağlayan uygulamanın geliştirme aşamasında.

Geliştirme aşamasındaki bu özellik yalnızca windows 10’da mevcut ve şimdilik sadece Samsung S8, S8+, S9 ve S9+ ve üzeri telefonları destekliyor. Tabi ayrıca bilgisayarınızda bluetooth olmak zorunda ve bir takım ayarlar yapmak zorundasınız.

Microsoft, bu özelliği şuan daha çok telefon ve bilgisayarla uyumlu hale getirmek için çalışıyor fakat yaygın olarak kullanımı windows’un bir sonraki ana sürümünde olacağı tahmin ediliyor. Şimdilik biraz zaman var.

Sadece Microsoft telefonu bilgisayardan kullanma uygulaması için çalışıyor değil. Farklı firmalar da, mesela Dell’in Mobile Connect uygulaması gibi, bu özelliği kullanabilmemiz için uygulamalar çıkarmış durumda. Ancak güvenlik ve yaygın kullanıma kavuşması açısından windows’a bu özelliğin gelmesi güzel.

Yorum Yap
0 Yorum yapan