Android Instagram Güncelleme Gelmiyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Android Instagram Güncelleme Gelmiyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Instagram Güncelleme Gelmiyor sorunu son dönemde bir hayli sık gündeme gelmeye başladı. Öyle ki Instagram sürekli olarak yeni güncellemeler yayınlıyor ve yeni güncellemelerle beraber uygulama sürekli olarak değişiyor. Her güncellemede olmasa da bazı güncellemeleri yüklemeden uygulamayı kullanmaya bile devam edemiyorsunuz.

Bu nedenle uygulamanın güncellenmesi oldukça önemli. Hele ki bu kadar sık güncellenen bir uygulama söz konusu olunca, güncelleme yapabilmek çok daha önemli hale geliyor. Fakat Instagram Güncelleme Gelmiyor sorunu burada çok ciddi bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Peki, bu sorunu nasıl çözeriz?

Instagram Güncelleme Gelmiyor Neden?

Her güncelleme için aynı durum geçerli olmuyor. Instagram Güncelleme Gelmiyor sorunu için kullanıcıların en sık karşılaştıkları kısım, güncelleme özelliğinin uygulamada yer almaması. Yani uygulamaya güncelleme olmadığı için giriş yapamama sorunundan çok, bir güncelleme geldiğinde uygulama içerisinde bu özelliği bulamama yani güncellemeyi alamama sorunu görülüyor. Böyle bir şey yaşandığında yapmanız gerekenlerle için 3 farklı çözüme geçelim.

Uygulama Verilerini Silme ve Ön Bellek Temizleme

Instagram Güncelleme Gelmiyor sorunu genelde ön belleğin aşırı derecede dolmasından kaynaklı olabiliyor. Yaşanan sorunun çözümü için kullanıcıların uygulama verilerini ve ön belleğini temizlemeniz gerekiyor. Bunun için;

  • Telefonun “ayarlar” kısmına girin.
  • Ardından “Uygulamalar” bölümüne girin.
  • Daha sonra ise Instagram uygulamasını bulun ve uygulama ayar menüsünü açın.
  • Buradan ise “ön bellek temizle” sekmesini ve ardından da “verileri temizle” sekmesini kullanın.
  • Bu işlem sonrasında Instagram’a yeniden giriş yapmanız gerekebilir bu nedenle giriş bilgilerini hatırladığınızdan emin olun. Ardından telefonunuzu yeniden başlatın. Sonrasında uygulamayı açın ve güncellemeyi bir kez daha kontrol edin.

Google Play Güncellemelerini Yapma

Özellikle Android cihazlarda bu sorun çok sık yaşanıyor. Instagram güncellemesi alamıyorsanız ve cihazınız Android ise bu kez Google Play Store mağazasını güncellediğinizden emin olmanız gerekiyor. Google Play Store güncellemelerini tam olarak almadıysanız, Instagram uygulamasının güncellemelerini de göremeyebilirsiniz. Tüm sistemi güncellemeniz bu konuda oldukça önemli.

Instagram Uygulamasını Tam Olarak Kaldırma

Son olarak Instagram Güncelleme Gelmiyor sorunu için uygulamayı tam olarak kaldırmanız gerekiyor. İlk iki yöntemle sorun çözülmemişse, cihazınızdan tam olarak uygulamayı kaldırmanız silmeniz gerekiyor. Uygulamayı silip, ardından ise verileri temizlemeniz gerek. Bu işlemleri de yapmanızın ardından temiz kurulumla yeniden uygulamanın en güncel sürümünü indirmeyi deneyin.

Android Sürümünü Kontrol Etme

Tüm bunlara rağmen sorun cihazınızdan ya da sürümünüzden de kaynaklı olabilir. iOS işletim sisteminde çok sık karşılaşılmıyor ancak Android işletim sisteminde, sürümünü çok eski ise bazı güncellemeler gelmeyebiliyor. Özellikle Android 4.0 işletim sistemi ve öncesinde bu tip sorunlar yaşanabiliyor.

Daha Önce ROM kullanımın bu soruna neden olduğu konusunda da bilgiler paylaşmıştık. Cihazınızda ROM kullanıorsanız bu yazımıza bakabilirsiniz.

Instagram kullanıcıları için iki farklı platform olduğunu biliyoruz. İOS ve Android olarak iki farklı platformda kullanılan Instagram için her iki işletim sisteminde de bazı farklılıklar olduğunu söylemek mümkün. Zira Instagram’ın İOS sürümü çok daha akıcı ve sorunsuzken, Android sürümü ise bazı sorunlar barındırıyor. Özellikle son dönemde donma ve uygulamadan atma gibi sorunlar ile karşı karşıya kalınabiliniyor. Durum böylece olunca Instagram’ın Android sürümü için yetkililere birçok mesajın gittiğini de biliyoruz. Gelen şikâyetlerden sıkılmış olacak ki Instagram Android sürümü için de yeni hazırlıkların içerisine girdi.

İlk olarak yapılması planlanan ise sürüm değişikliği. Yani artık bu işletim sisteminde Instagram’ın bir üst sürüme geçirileceği belirtiliyor. Söz konusu yeni sürüm ise birçok sorunu ortadan kaldırıyor. Zira ilk olarak uygulamada yaşanan donma sorunları tam optimizasyon sağlanarak giderilecek. Tüm bunların ardından ise filtrelerin kalitesini ve düzenleme hızını arttırmak için de birçok yeniliğin yapıldığını söylemek mümkün. Sadece bunların bile yapılması Instagram’ın çok daha kararlı bir hale gelmesini sağlayacak gibi. Tüm bunların yanında yeni sürümle birlikte artık donma ve çökme sorunlarının yaşanmayacağı da belirtiliyor. Zira bu sürümde özel bir çalışılma yapıldığı ve güvenlik açıklarının da kapatıldığı da söyleniyor. Kesin bilgilerin sürüm çıktıktan sonra verileceği de belirtilirken Instagram’ın çok daha iyi bir hale geldiği de bir gerçek.

Yorum Yap
19 Yorum yapan
user-avatar

AB olmuyo hepsini denedim ne güncelleme geliyor yada eski sürümden çıkıyo hiçbirşey olmuyor sinir oldum artık.....

user-avatar

Herşeyi yaptım sildin yükledim veri temizledim telefonu güncelledim ama instagram uygulaması güncel aslında yeni hesap açtığım zaman güncel ama eski hesabım düzelmiyor hesap olarak güncel değil sanırım herkesin sorunu de bu

user-avatar

Bütün dediklerinizi yaptım ama haylan daha aynı 🤦🏽‍♀️

user-avatar

hala güncelleme gelmiyor her şeyi yaptım

user-avatar

benim diğer hesaplarıma güncelleme geldi fakat ana hesabıma gelmiyor.

user-avatar

Dediklerinizi yaptım ama olmuyor eski surumde halla ve bu cok sinir bozuyooo!!!!

user-avatar

BENİMDE GÜNCELLENMİYOR.. İKİ HESAP KULLANIYORUM BİRİSİ GÜNCEL BİRİ DEĞİL SİNİR BOZUCU

user-avatar

Benimde sifirladim teli sonra guncelleme gitti

user-avatar

Dediklerinizi yaptım olmuyo instagram uygulamasında güncelleme gelmiyo eski sürümde kaldı lütfen yardımcı olun

user-avatar

Sevgi bende öyleyim aynı durumda

user-avatar

Istegrama guncelleme gelmiyor sizden ricam bu sorunu cozesiz.

user-avatar

Telefonu sıfırlayıp instagramı tekrar yükledim ancak eski sürümünde kaldı

user-avatar

Guncelleme gelmiyor ve hikaye parlasamiyom

user-avatar

Lutfen yardım edınn hesabımda efek paylaşım yspmıyorum

user-avatar

Benim Instagram im düzelmedi lütfen çözüm bulun 🙏🙏🙏

user-avatar

instagrama son gelen güncellemede mesaj rengi fln değişti ama bende değişmedi dediklerinizide yaptım ama olmuyor

user-avatar

Telefonu sıfırlayıp instagramı tekrar yükledim ancak eski sürümünde kaldı ne hikaye paylaşıyorum ne de sayfamda gönderi paylaşıyorum

user-avatar

İnstagram da önbelleği ve verileri temizlersem paylaştığım şeyler silinir mi ?

user-avatar

güncellme gelmiyo hesabıma ingram güncel bı şekilde çalışıyor ama hesabımda çalışmıyor sebebi nedir