Yabancı Dilinizi Geliştiren Mobil Uygulamalar – Dil Öğrenin

Yabancı Dilinizi Geliştiren Mobil Uygulamalar – Dil Öğrenin

Günümüzde İngilizce öğrenmek ayrıcalık olmaktan çıkmış durumdadır. Daha önceki senelerde İngilizce bilenlere ayrıcalık tanınırken kısa sürede o kadar değişmeler oldu ki, artık sadece İngilizce değil başka dillerde sorulur oldu.

 

Çünkü artık İngilizce bilmek zorunlu hale gelmiş ve yanında başka diller (Almanca, Fransızca, Arapça, Çince…) ilave etme gerekliliği doğmuştur. Peki, bu durumda ne yapacağız? Çoğumuzun yeni bir dil öğrenmeye vakti olmadığı gibi, vakti olanlarında maddiyatı uygun değildir. O zaman bu gerekliliği gidermek için farklı yollara başvurmak gerekecektir.

Dil Öğrenmenin Farklı Yolları Nelerdir?

Tabi ki de sanal uygulamalar burada hayat kurtarıcı tol oynamaktadırlar. Kullandığımız akıllı telefonların sanal marketlerinde bulunan dil öğrenme uygulamaları size gerekli pratiği sağlayacak ve yeni bir dilin temelini oluşturacaktır.

Yabancı dil öğrenmenize yardımcı olacak uygulamalar

  • Memrise
  • Dualingo
  • Busuu
  • Linguee
  • Babbel
  • Phrasebook

Yukarıdakiler ve daha nice uygulamaları cihazınıza indirerek, uygulamaların size uygulamak istediği egzersizlere yerine getirmek şartıyla kısa sürede güzel bir dil öğrenebilirsiniz. Öğrendiğiniz dili veya dilleri unutmamak için daha çok pratik yapmanız yararınıza olacaktır. Bu pratiklerin yapılacağı çok güzel imkanlar sunan söz konusu uygulamalar işinizi bir hayli göreceğinden şüpheniz olmasın. İçerisinde gramer, sesli cümleler ve sizden istediği telaffuzla hem dinlemenizi hem kelimeler öğrenmenizi hem de telaffuzunuz geliştirerek sizi birçok insanın ilerisine taşıyacaktır.

Yabancı Dilimizi Nasıl Geliştirebiliriz

Bazı messenger uygulamaları bize bu konuda arkadaşlık edecektir. İnternet’ten kendinize uygun bir yabancı messenger uygulaması indirip o uygulama sayesinde öğrendiğiniz dildeki ülkelerin insanlarıyla mesajlaşıp ve ya sesli diyalog kurarak dilinize pratiklik katabilirsiniz.

Kişisel Gelişim Danışmanı ve Sosyal Medya Uzmanı Onur Irmako’nun bir sözünden yola çıkarsak; “Daha öncesinden birtakım girişimim oldu bu konuda size söylediğim yollarla çok kısa sürede İngilizcemdeki gelişmeyi fark edebildim ve o an aslında her şeyin sadece istemekle ilgili olduğunu daha ama daha iyi anladım. O yüzden diyorum ki sizlerde aynı yolları kullanarak kısa sürede hiçbir ücret ödemeden dilinizi geliştirebilir bu yolla yeni arkadaşlarla tanışıp dostluğunuzu ilerletebilirsiniz. Düşünsenize, Rus, İngiliz, Amerikalı arkadaşlarınızın olduğunu konuşacağınız konu bitmez, tükenmez. Siyasetinden dini konularına, eğitiminden kültürüne kadar bitip tükenmeyecek sohbetler. Sohbet ederek kültürünüze kültür katmak. Daha güzel ne olabilir ki?

Yorum Yap
0 Yorum yapan