Facebook’ta Dondurulmuş Hesapları Nasıl Anlarız?

Facebook’ta Dondurulmuş Hesapları Nasıl Anlarız?

Facebook, sosyal medyanın arkadaşlarımıza ulaşmamızı ve iletişim kurmamızı sağlayan en büyük platformu halindeydi. Halen de bu özelliğini korumakta ancak yıllar içerisinde birçok sosyal medya platformu meydana getirilmeye başlandı. Artık facebook’un eski popülerliğinin yitirildiği düşünülüyor fakat hala birçok kullanıcıyı barındıran bir platform olarak devam etmekte. Daha çok genç kesim başka sosyal medya platformlarına yönelmiş durumda.

Söz konusu nedenlerden dolayı facebook’un popülerliğinin azalması ile kullanıcıların azaldığını söylemiştik. İnsanların hesapları ya öylece bekliyor ya da hesaplarını donduruyorlar. Dondurma işlemiyle tamamen kapatmak değil de hesaplarını beklemeye almayı tercih ediyorlar. Bunun nedeni ihtiyaç halinde istediklerinde facebook hesaplarına girebilmek ve bir gün facebook hesabına gerek duyulabilir düşüncesi. Peki facebook’taki dondurulmuş hesapları nasıl anlayacağız?

Facebook Hesabı Nasıl Dondurulur?Kimler dondurmuş?

Bunun yanıtını öğrenmek oldukça kolay. Facebook sayfanızda gezinirken bunu tabiki anlayamazsınız. Fakat önceleri arkadaşlarınızın gönderileriyle karşılaşıyorken artık karşılaşmıyorsanız arkadaşınızın hesabını dondurduğundan şüphelenmeye başlarsınız.

Facebook hesabını kimler doldurmuş öğrenmek için öncelikle kendi profilinize giriş yapın. Profilinize girip arkadaşlarım kısmına basın. Burada karşınıza çıkan tüm arkadaşlarınız arasından bazılarının profil fotoğrafının olmadığını göreceksiniz. Hesaplarını donduran arkadaşlarınızın çoğunlukla profil fotoğrafları olmaz ve üzerine gelip tıklamaya çalıştığınızda bu profile giriş yapamazsınız. Fakat profil fotoğrafı yoksa ve üzerine tıkladığınızda profilinde arkadaşları görünüyorsa hesabı aktif demektir. Bu arkadaşlarınız hesabını istediği zaman aktifleştirebilir. Bu nedenle arkadaşınızı silmemenizi öneririz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan