Facebook’ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Facebook’ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Nisan 2016’da, Facebook, mobil cihazlarından doğrudan Facebook Haber Beslemelerine yayın yapan bir canlı video yayın hizmeti olan Facebook Live’ı başlattı .

Piyasaya sunulduğundan beri, canlı yayın videosu popülaritesini artırdı – özellikle Facebook Live’da, Vimeo’ya göre , çevrimiçi izleyicilerin% 78’i 2018’den itibaren Facebook Live’da video izliyor.

Facebook Live’ın bu kadar popüler olmasının neden olduğu hiç önemli değil: Videolar, Facebook’ta paylaşılan geleneksel videoların ilgisini 3X olarak görüyor ve milyonlarca kullanıcı dünyanın her yerinden Facebook’ta canlı yayın yapıyor.

Facebook Live Nedir?

Facebook Live, kamerayı bir bilgisayarda veya mobil cihazda kullanarak Facebook’a gerçek zamanlı video yayınlamak için kullanan Facebook sosyal ağının bir özelliğidir. Canlı yayıncılar, Facebook’ta kimin videolarını görebileceğine karar verebilir ve bu içeriği, kendileri için önemli olan anlar ve etkinlikler sırasında izleyicilerini çekmek için kullanabilir.

Pazarlamacılar neden Facebook Live hakkında bu kadar heyecanlanıyor? Çünkü gerçek zamanlı olarak marka hikayelerini iletmek için videonun gücünü kullanmanın ve hayranları ve takipçileriyle özgün ilişkiler kurmanın eğlenceli ve oldukça basit bir yolu.

Bununla birlikte, bu kadar basit bir konsept için, Facebook Live, pazarlamacıların platformdan en iyi şekilde yararlanmak istiyorlarsa öğrenmeleri gereken küçük nüanslara sahiptir. Bu kılavuz, canlı yayınınızı kaç kişinin gördüğünü, onunla nasıl etkileşimde bulunduğunu ve nasıl performans gösterdiğini büyük bir fark yaratabilecek en iyi hileleri öğrenmenize yardımcı olacaktır.

Facebook Live Nasıl Kullanılır?

 1. Arama çubuğunuzun solundaki kamera simgesine dokunun.
 2. Arama çubuğunuzun solundaki kamera simgesine dokunun.
 3. İstendiğinde Facebook’a kameranıza ve mikrofonunuza erişin.
 4. Kamera ekranınızın altındaki “Canlı” olarak değiştirin.
 5. Gizlilik ve gönderi ayarlarınızı seçin.
 6. Çekici bir açıklama yazın.
 7. Arkadaşlarınızı etiketleyin, konumunuzu seçin veya bir etkinlik ekleyin.
 8. Kameranızın yönünü ayarlayın.
 9. Videonuza mercekler, filtreler ekleyin veya yazın ve çizin.
 10. Yayına başlamak için mavi renkli “Canlı Video Başlat” düğmesini tıklayın.
 11. Görüntüleyenlerle ve yorum yapanlarla etkileşime geçin.
 12. Yayını bitirmek için “Son” düğmesine tıklayın.
 13. Cevabınızı gönderin ve videoyu kamera rulonuza kaydedin.
Yorum Yap
0 Yorum yapan