Facebook Messenger Grup Kurma

Facebook Messenger Grup Kurma

Günümüzde çok kullanılan platformların ileri gelenlerinden Facebook’un mesajlaşma uygulaması olan Messenger platformunu nasıl daha faydalı kullanırız onunla alakalı bilgi vereceğiz. Diğer platformlarda olduğu gibi Messenger uygulamasında da grup sohbeti yapmak mümkün.

 

Gerek iş için gerekse başka türlü bir amaçla grup kurabilir amacınıza uygun sohbeti yapabilirsiniz. Sohbetin yanında aynı zamanda fotoğraf veya video paylaşımı yapabilir işiniz hakkında bilgi alışverişi de yapabilirsiniz. İşte teknolojinin bizlere sunduğu bu imkanlardan nasıl daha fazla faydalanırız onun üzerinde duracağız.

Hepimiz teknolojiyi kullanıyoruz ama bu teknolojinin bizlere nasıl fayda sağlayacağı konusunda yeterli bilgiye sahip değiliz bunun önüne geçmek siz değerli okuyucularımızı bilgilendirmek amacıyla aşağıdaki vereceğimiz maddelerin önemi büyüktür. Dolayısı ile bu maddeleri harfiyen yerine getirdiğinizde çok büyük bir hizmete sahip olacaksınız.

Facebook Messenger’da Nasıl Grup Kurulur?

  • Messenger uygulamasına giriş yapın.
  • Ana Sayfa ( Aktif, Gruplar, Aramalar ) yazan sekmelerine tıklayın.
  • Gruplar kısmına girdikten sonra,
  • Grup Kur tuşuna basın.
  • Bu aşamadan sonra grubunuzun amacına göre grup isminiz yazabilir, grup resminizi katabilir, grup açıklamanızı oluşturabilirsiniz.

Tüm bu işlemlerden sonra grubunuza eklemek istediğiniz kişilerin seçimini yapacaksınız. Bu konuda grup amacınız çok etkili olacaktır. Grup kurma işlemini yapılan istatistiklerde genellikle öğrencilerin kurduğu saptanmıştır. Gerek ders notları gerekse goy goy muhabbeti dediğimiz eğlence amaçlı yapılan konuşmalar her şeyin önünde gelmektedir. Bunun yanında diğer yandan aile arası sohbet, iş için yapılan sohbetler gelmektedir. Durum böyle olunca Facebook Messenger uygulamasının ne kadar gerekli olduğunu çok açık bir şekilde görebilirsiniz.

Yine bir yazımızın sonuna geldik. Umut ediyoruz ki sizlere faydalı bir içerik olmuştur. Yorumlarınızı bizlere ulaştırarak daha sağlam bir içerik oluşturmamıza fayda sağlayabilirsiniz. İyi okumalar…

Yorum Yap
0 Yorum yapan