Facebook Kayıt Ol! Giriş Yap! Facebook’a Nasıl Kayıt Olurum?

Facebook Kayıt Ol! Giriş Yap! Facebook’a Nasıl Kayıt Olurum?

Bu yazımızda sizlere Facebook’a nasıl kayıt olabilirim? sorusunun cevabını anlatmaya çalıştık. Facebook çok fazla insan tarafından kullanılan ve arayüz açısından kullanıcı dostu bir sosyal medya platformu olsa da bir çok insan hala daha Facebook kayıt aşamasını tamamlayamadığı ve sorunlar yaşadığı bu sosyal mecrayı henüz kullanabilmiş değil. Bu yazımızda sizlere nasıl kolayca Facebook’a kayıt olma işlemini yapacağınızı anlatacağız.

 

İnsan oğlunun yaratılışından bugüne kadar ki geçen sürecindeki en temel ihtiyacı iletişim olmuştur. İletişimi geliştirmek için sürekli uğraşmış ve sürekli geliştirmeye çalışmıştır. En iyi hale getirmeyi planlamış ve bu ihtiyacını en uygun olacak şekilde gayret etmeye çalışmıştır. İçinde bulunduğumuz iletişim çağı olarak olarak adlandırılan bu modern dünya da bile halen daha iletişime geliştirmeye ve ilerletmeyi hedeflemektedir.

İletişimi ilerletmek ve geliştirmek için uğraşan insan oğlu her geçen gün yeni bir iletişim aracı geliştirmektedir. Yeni iletişim kanalları bulmaktadır. İletişim denildiği iki kişinin bir biri ile olan bağlantısı düşünülür ilk etapta ancak gelişen iletişim teknolojileri sayesinde artık iletişim birden fazla kişiye hitab eder bir hal almıştır. Toplumları ve kitleleri birbirine buluşturan bu iletişim türüne ise kitle iletişim adı verilmiştir. 2000’li yılların başlarında kitle iletişim araçları televizyon, gazete, dergi iken şimdi yeni ve en büyük kitle iletişim aracı sosyal medya olmuştur. Sosyal medya kitle iletişim araçlarının içinde hayatımızdan çıkartamayacağımız en önemlisi olmuştur. İnsan oğlu iletişimi sürekli geliştirdiği için otomatik olarak sosyal medya kanallarını da gelişim süreci içine katmıştır. Farklı kanallar ile kitle iletişimin bir dalı olan sosyal medyayı da parçalara ayırmıştır. Twitter, Instagram, Youtube, Snapchat, Musically ve Facebook en önemli kitle iletişim kanallarındandır. Ancak sosyal medya denildiğinde aklımıza en çok gelen isim Facebooktur.

Facebook Tarihinin ve Kuruluşunun Özeti

Facebook 2004 yılında Mark Zuckerberg ve arkadaşlarının öğrencilik dönemlerindeki bir fikri sonucu kurulmuştur. İlk başlarda Facebook fikri ortak bir fikir olarak ortaya çıkmış olsa da Mark Zuckerberg, şirketleştirilmiş ve kendi bünyesinde büyütmüştür. Genç atılımcı 2018/2019 lu yıllara kadar başarıyla Facebook’u getirmiştir. Günümüzde Her on kişiden 5i Facebook kullanıcısı olmuştur. Facebook çok fazla insan tarafından kullanılan bir sosyal medya platformu olsa da bir çok insan hala daha Facebook kayıt aşamasını tamamlayamamaktadır. Facebook’a nasıl kayıt olunur bunu maddeler halinde sizlere aktarmaya çalışacağız.

Facebook Kayıt Ol

  1. Öncelikle https://www.facebook.com adresine giriş yapmanız gerekmektedir.
  2. Giriş yaptığınız sitede sağ alt tarafta “hesap aç” yazan kısımda bulunan formu doldurmalısınız.
  3. Facebook kayıt formu aşamasında sizden mail ya da telefon numarası isteyecektir. Telefon numarası yerine https://www.gmail.com, https://www.yandex.com ya da https://www.hotmail.com üzerinden alacağınız bir e posta hesabı ile kayıt formunu doldurabilirsiniz. Bu vereceğiniz mail bilgileri tamamen size ait ve doğru olması gerekmektedir. İlerleyen kayıt adımlarında sizden doğrulama yapabilmeniz için bir linki bu mail adreslerine gönderecektir.
  4. Formu eksiksiz doldurup “hesap aç” butonuna tıklamanız hesabınızın oluşmasını yani Facebook’a kayıt olmanızı sağlayacaktır.
  5. Kayıt aşamasını tamamladıktan hemen sonra karşınıza gelen sayfadan daha önce mail adresinizle ya da telefon numaranızla iletişim kurduğunuz tüm arkadaşlarınızı karşınızda görebilecek, onlarla yazılı ve görsel iletişim kurabileceksiniz.
Yorum Yap
0 Yorum yapan