Facebook Hesabımı Silmek İstiyorum: Facebook Nasıl Silinir?

Facebook Hesabımı Silmek İstiyorum: Facebook Nasıl Silinir?

Merhaba, bugünkü yazımızda Facebook hesabı nasıl silinir? sorusuna cevap vermeye çalışacağız. Facebook hesap silme işlemini resimli olarak takip edebileceksiniz. Nasıl silindiğini tamamen öğrenecek ve hiç zorlanmadan işlemi tamamlayacaksınız. Facebook hesabınızı dondurmak yerine tamamen silmeniz çok daha doğru bir karar olacaktır. Öyle ki Facebook hesabı silmek geri dönüşü olmayan bir işlem olduğu için tekrardan açma ya da aktif etme durumunuz söz konusu olmayacaktır. Önce size Facebook hesaplarını neden siliyoruz ile alakalı kısa bir bilgi vereceğiz. Sonrasında Facebook hesap silme işlemini okuyor olacaksınız.

 

Neden Facebook Hesabımı Silemiyorum? Dondurmak Yerine Silmek

Facebook hesaplarınızı dondurmak yerine silmeniz çok daha doğru bir karar olacaktır. Ancak bu kararı hesap dondurma ve tekrar facebook’a girmek istemeyenler için doğru bir seçenek olduğunu baştan söylememiz de fayda vardır. Çünkü Facebook hesabınızı sildiğiniz de bir daha geri getiremezsiniz. Facebook hesap silindiğinde kurtarılamaz olur. Ancak Facebook kullanmak istemeyen ve kararından emin olan insanlar için hesap silme durumu oldukça mantıklı ve doğru bir karar olacaktır. Çünkü bir daha asla Facebook hesaplarınıza ulaşamayacaksınız.

Facebook hesap silme kararı aldığınızda bu karardan ilerleyen zamanda dönme ihtimaliniz yapılan araştırmalara bakılacak olursa %85 olarak çıkmaktadır. Bir çok dondurulan hesaplara bakıldığında %85 oranında hesapların tekrar aktif edildiği anlaşılmaktadır. Kısaca sebeplerine değinecek olursak; Uzun süre ilişki yaşadığınız kız ya da erkek arkadaşınızdan ayrıldığınızda iletişim kanallarını kapatmak isteyebilir, ilerleyen hayatınızda sizleri zorda bırakacak bir durumla karşılaşmamak adına Facebook hesabınızı silebilir ya da dondurabilirsiniz. Buna benzer farklı örneklerde gösterilebilir.

Facebook Hesabı Nasıl Silinir?

Facebook hesaplarını neden siliyoruz ile alakalı kısa bir bilgi verdikten sonra işlemlere başlayabiliriz. Hesabınızı ya da sayfanızı neden sileceğinizi, silmeniz gerektiğini anlattıktan sonra kararınız netleşmiştir diye düşünüyoruz.(geri dönüşü yoktur)

Facebook hesap silme adımları;

Yapılacak işlemler oldukça basittir. Yukarıdaki sayfa ile karşılaştığınızda yapacağınız tek bir adım kalmaktadır, mavi olarak gözüken “hesabımı sil” butonuna tıklamak.

Silinen Facebook Hesabını Geri Alabilir miyim?

Yapılan işlemi yukarıda da anlattığımız üzere geri dönüşü olmayan kesin ve net bir işlemdir. Facebook hesabını silme işlemi yapıldıktan sonra geriye hiç bir veriyi getiremezsiniz ya da kurtaramazsınız.

Yorum Yap
1 Yorum yapan
user-avatar

Başkası beni rahatsız ediyirlar