Facebook Başkasının Gözünden Gör Özelliği

Facebook Başkasının Gözünden Gör Özelliği

Facebook başkasının gözünden görme özelliği profilinizi düzenlemek çok iyi bir araçtır. Peki bu araç nasıl kullanılır? Sizlere başkasının gözünden görme aracının nasıl kullanıldığından bahsedeceğiz bu yazımızda.

 

Facebook Profil Düzenleme

Başkasının gözünden gör aracını kullanma amacımız profilimizi düzenledikten sonra profilimizin nasıl göründüğünü anlayabilmek. Ancak asıl amaç gizlilik ayarlarıyla alakalı düzenleme. Öyle ki bir ya da birden fazla kişinin gözünden bakıp profilinizde neleri gizleyip neleri gizlemek istemediğinizi analiz etmenize ve gizliliklerin uygulanıp uygulanmadığını görmenize yarıyor.

Facebook profilinizi düzenlemek için öncelikle ayarlar kısmına giriş yapmanız gerekmektedir. Tüm gizlilik ayarlarını yaptıktan sonra profil sayfanıza dönmeniz gerekmektedir. Profil sayfanızda ki ayarlamaları da yaptıktan sonra kimlerin neler görebileceğini analiz edebilirsiniz. Bunu yapmak için “Başkasının Gözünden Gör” aracını kullanmanız gerekmektedir.

Facebook Profilime Başkasının Gözünden Nasıl Bakarım

Facebook başkasının gözünden görebilmek için öncelikle tüm ayarların tamamlandığından emin olun. Yukarıda anlatılanları uyguladığınıza eminseniz başkasının gözünden görme aracını kullanabilirsiniz. Aşağıda anlatılanları uyguladığınızda başkasının gözünden profilinize bakabileceksiniz.

  • Profil bağlantısına tıklayın.
  • Profil bağlantısını göremiyorsanız, sağ üst tarafta resminiz ya da isminizi göreceksiniz. Tıklayın ve profil sayfasına geçiş yapın.
  • Ardından yukarıdaki sekmeden tekrar tıklayın ve açılır menüyü açın. İçerisinde ayarlar yazısını göreceksiniz. Giriş yapın.
  • Ayarlara girdikten sonra sol tarafta zaman tüneli ve etiketler kısmını göreceksiniz. Tıklayın ve bu ayara giriş yapın.
  • Karşınıza 2 adet ayar fonksiyonu gelecek. Birinci ayar kimlerin yazı ya da gönderi paylaşabileceğini seçtiğiniz bir ekran. Diğeri ise Zaman tüneli paylaşımlarını kimlerin görebileceğini belirleme.
  • Zaman tünelinde gönderileri kimler görebilir seçeneğinin hemen yanında başkasının gözünden gör seçeneğini göreceksiniz.
  • Başkasının gözünden gör seçeneğine tıklayarak görmek istediğiniz kişiyi belirleyebilir ya da tamamen anonim bir kişi adına da görüntüleme yapabilirsiniz.

Sizlere Facebook Başkasının Gözünden Görme özelliğinin nasıl kullanılacağını anlattık. Herhangi bir sorun dahilinde ya da problem noktasında bizlere alt kısımdan yazarak ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan