Facebook Bağlanamama Sorunu – Giriş Yapılmıyor!

Facebook Bağlanamama Sorunu – Giriş Yapılmıyor!

Milyonlarca insanın kullandığı Facebook erişim sorunu yaşamaktadır. Buna bağlı olarak Instagram ve diğer bağlı şirketlerde de aynı sorun yaşandığı gözlenmiştir. Öyle ki sebebi Facebook’ta bulunan bir güvenlik açığından meydana geldiği söylenmekte.

 

Facebook Mesaj Gönderilmiyor

Facebook yukarıda bahsettiğimiz üzere yaşamış olduğu ciddi bir güvenlik açığından kaynaklı olarak sistemlerini güncellemeye almış durumda. Öyle ki bu güncelleme veritabanını kısmi olarak dondurma noktasında devam ettiği için Facebook’a aha önceden açmış olduğunuz bir oturum varsa devam edebiliyor ancak giriş yapmamış oturum açmamış bir kullanıcı iseniz herhangi bir giriş yapamıyorsunuz. Aynı şekilde daha önceden oturum açmış ve işlem yapamayan mesaj gönderemeyen kullanıcılarda herhangi bir işlem yapmasına izin verilmiyor. Çünkü bahsettiğimiz gibi veri tabanına giriş çıkışlar engellenmiş durumda.

Erişim Kısıtlama Sebebi

Çok kritik bir güvenlik açığı meydana geldiği için şuan sistem tamamen kullanıma kapatılmasa da geçici olarak işlem yapma kabiliyetine el konuldu. Tamamen kullanıcıların güvenliği ve verilerinin çalınmasını engellemek için yapılan bu önlem kısa bir sonra sonra bulacağı Facebook tarafından duyurulmuş bulunmakta.

Instagram’ada Erişim Problemi Geldi!

Instagram, Facebook’a ait bir şirket olduğu için erişim sorununu aynı şekilde Instagram da yaşamaktadır. Instagram bir çok kişinin bildiği üzere Facebook verileri ışığında oluşturulmuş ve neredeyse tamamen Facebook’a bağlı bir platform olduğu için Facebook’un erişime kısıtlanması durumunda aynı sorunu Instagram da yaşamaktadır.

Yorum Yap
0 Yorum yapan