Ukrayna Türkiye Acil Yardım WhatsApp Grupları – Ukraynadaki Türkler

Ukrayna Türkiye Acil Yardım WhatsApp Grupları – Ukraynadaki Türkler

Rusyanın saldırıları ile alakalı Ukraynadaki Türklerin haberleşmelerini sağlayan WhatsApp iletişim grubudur. Bu WhatsApp grubu ile iletişim halinde kalabilir, Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından yapılan güncellemeler ile alakalı olarak anında bilgi alabilirsiniz. Yetkililerin sizlere ulaşabilmesi için ya da Türkiyedeki yetkililere acil iletmek istedikleriniz için bu grupları kullanabilirsiniz. Ayrıca Ukraynadaki Türkler WhatsApp Grubu olarak birbirlerinizle olan iletişimleriniz için bu WhatApp gruplarını kullanabilirsiniz. Ortak yardımlaşma ve dayanışma grubu olarak kurulmuştur.

Ukraynada yaşayan Türkler için Türkiye Dışişleri Bakanlığıdan yardım ve destek yönlendirmelerinin yapılacağı duyuruldu. Ukrayna hava sahasının kapalı olmasından kaynaklı olarak Türk vatandaşlarının Ukraynadan tahliyesi hava yolu ile mümkün gözükmediği ve kara yolu ile tahliyenin de tehlikeli olabileceği için bir duyuru yayınlandı. Bu duyuruya göre Türk Vatandaşları bulundukları yerlerde, evlerinde, güvenli bir yerde ya da sığınaklarda kalmaları istendi. Yardıma ihtiyaç duyulanların ve acil yardım hasıl olan durumlarda Dışişleri Bakanlığına bağlı Ukrayna Konsolosluğu çağrı merkezlerinin kullanılması istendi.

Türkiye Ukrayna Konsolosluk Çağrı Merkezi Telefon Numaralar

Yardıma ihtiyaç duyanların Konsoloslukla iletişime geçmesi ya da yakınlarındaki Türklerden yardım almaları tavsiye edildi.

Bu yazı Ukraynada yaşayan Türklerin WhatsApp ile haberleşmesi için oluşturulmuştur. Yakınlarında bulunan Türkler ile iletişim kurabilir bu WhatsApp grubuna katılabilirler.

Ukrayna Acil Durum WhatsApp Grupları

Kiev WhatsApp Grubu, Çernihiv WhatsApp Grubu, Himelnitskiy WhatsApp Grubu, Harkiv WhatsApp Grubu, Ternopil WhatsApp Grubu, Sumi WhatsApp Grubu, Rivne WhatsApp Grubu, Poltava WhatsApp Grubu, Lviv WhatsApp Grubu, Luhansk WhatsApp Grubu, Jitomir WhatsApp Grubu, Dnipropetrovsk WhatsApp Grubu ve Volin WhatsApp Grubu olarak bu şehirlerde yaşayan vatandaşlarımız için Ukrayna Acil Durum WhatsApp hatlarıdır.

Yorum Yap
0 Yorum yapan