İzmir Pedagog

İzmir Pedagog

Çift terapilerinde İzmir pedagog daha iyi bir gözlem yeteneğine sahiptirler. Çiftlerin birbirlerine olan güven durumları, yaşattıkları aksaklıklar ve buna dair tartışmalar incelenir. Eğer her iki tarafta da sıkıntı varsa çiftler birbirlerine anlatarak sorunların ortadan kaldırılmasına destek olunur.

Çiftlerin yaşadıkları sorunlar kendi çocuklarının duygu dünyalarına da etki eder. Bu durum için çocuklarının duygularınızı ifade etmeleri adına uzman bir pedagogdan destek alınabilir.  Çocuklar zaman zaman etkilendikleri bir olay neticesinde ya da yaşadıkları travmalar sonucu psikolojik desteğe ihtiyaç duyabilir. Bu gibi durumlarda çocuğun gelecekteki hayatının etkilenmemesi adına uzman bir pedagogdan yardım almak hem çocuğun gelişimi hem de geleceği için çok önemlidir.

Pedagog ve Aile ve Çift Terapisi Evliliği Kurtarıyor

Çifter, birbirlerini anlamadıkları için terapiye başvurabilirler. Normal konuşma düzeninde karşılıklı anlamak ve dinlemek vardır. Eğer ki her iki çift birbirlerini dinlemiyor ve sonucunda anlamıyor ise bu durum sağlıklı değildir. İlişkinin temelini bozan bir aşamadır. Psikolog, çiftler arasında bozulan İlişkinin temellerini inceler.

Her iki kişinin de geçmiş yaşam deneyimlerini inceler. Geçmiş yaşamları ile yüzleşerek, sorunları aşmalarına destek olur. İzmir pedagog gibi çocukluk yıllarının anlamını inceler. Çünkü her yetişkinin bir çocuk gibi geçmiş bir yaşamı vardır. Bu nedenle de geçmişteki anılar ve travmalar incelenir. Geçmişin ağır izleri ile yeniden buluşma sağlanır. Danışan isteği gibi her şeyini anlatır.

Pedagog Çocuk Ergen Psikolojisi

Çocuk psikoloğu çocuk ile göz hizasına inerek konuşur. Çünkü çocuklar kendi boyundan uzun kişilerin anlattıklarını dinleyemez. Çocuğun göz hizasında nazik bir hitap yöntemi ile konuşmak gerekiyor. Psikolog, çocuğun dünyasına hitap ederek iletişim kurar. Çocuğun konuşmak istemediği anlarda baskı yapmamak özgürlük psikolojisinin oluşmasına destek sağlıyor.

Bireyin dil yapısına uyum saglar ve sağlam bir perspektif bakış açısı ile yaklaşır. Yeniden geliştirilen testlere ve buna dair tekniklere uyum sağlar. Sürekli kendisini geliştirmeye yönelik çalışmalara katılan psikolog, bilgilerini danışana aktarır. Danışan ve terapist arasındaki ilişki, kontrol edilemez. Tamamen akışta ve doğal bir halde ilerler. Aybros danışmanlık merkezinden destek alınabilir. İzmir pedagog da Aybros Psikoloji merkezinde yer almaktadır.

https://www.aybrospsikoloji.com/izmir-pedagog/

Yorum Yap
0 Yorum yapan