İzmir OSGB – Ortak Sağlık Güvenlik Birim

İzmir OSGB – Ortak Sağlık Güvenlik Birim

İzmir OSGB olarak kısaltılan, kısaltma kullanmadan yazım şekli İzmir Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi olarak adlandırılan bu birim Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından 6331 sayılı çıkartılmış İSG Kanunu yani İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa istinaden hizmet vermek ve firmaların kanuni zorunluluğunu yerine getirmesine aracı etmek amacıyla oluşama gitmiş şirketlerdir.

İzmir OSGB firmaları belir bir planlama ve yönetmelik rehberinde kurulan kuruluşlardır. Öyle ki yayımlanan kanun ve yönetmeliğe bağlı olarak belirli büyüklüklerde, içinde hekim ve sağlık personellerinin olduğu, personellerin tam zamanlı olarak görev yaptığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı müfettişler tarafından denetlenmiş ve yetki almışlardır. İzmir OSGB firması ENKUR OSGB belirli periyodlarda düzenli olarak İzmir ÇSGB Müfettişleri tarafından denetlenmektedir. OSGB Firmaları, İSG-KATİP sistemine E devlet üzerinden firma sahibi başvuru yaparak kayıt ve atama yapmak üzere hizmet verebilir hale gelirler.

ENKUR İzmir OSGB yukarıda bahsi geçen tüm yasal yükümlülükleri yerine getiren, düzenli olarak denetime tabi, çalışan takibi İSG-TAKİP üzerinden takip edilerek işveren bilgi verilecek şekilde tüm otomasyonları ve alt yapı sistemleri kurulu olarak hizmet hayatına başlamıştır.

Kısaca İzmir Enkur OSGB;

ENKUR OSGB İZMİR

Turizm, Madencilik, İnşaat, Sanayi, Makine, Tekstil vb. alanlarda 20 yılı aşkın deneyimini OSGB alanında sürdürmek için yola çıkan ekibimiz alanında uzman İş Yeri Hekimi, İş Güvenliği Uzmanı ve Sağlık Personelleriyle Alsancak İzmir’de kapılarını açtı.

Dinamik insan kaynağıyla hizmet veren firmamız işine SAYGI, hayata SAYGI, çalışana SAYGI sloganını ilke edinmiştir. Müşteri odaklı ve verimliliği merkez alan bir yönetim yaklaşımı bulunan firmamız bu sayede saygın müşterilerle çalışmaktadır. Firmamız bütün toplumun yararlandığı ve yararlanacağı kurumsal yurttaşlık bilinci, sosyal sorumluluk çalışmaları ve bilgi paylaşımında yaşadığı ve yaşattığı şeffaflık ile sektöründe ilerlemeye devam etmektedir.

İzmir OSGB – Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi Hizmeti

 

İzmir OSGB Firmaları bakanlık tarafından yetki belgesi almış, sürekli ve bir düzenli periyotlar halinde denetlenen, verdikleri hizmetlere göre puanlar verilen, verilen bu puanlar neticesinde kapatılmaya kadar giden firmalardır. OSGB firmaları İş verene ve çalışanlarına en sağlıklı, çalışan güvenliğine en uygun hizmeti vermek üzere çalışırlar. Gerekli durumlarda İş vereni ve çalışanları uyararak en doğru, en güvenlikli çalışma ortamını hazırlarlar.

İzmir OSGB Ne Yapar?

Kısaca herkesin anlayacağı şekilde anlatacak olursak;

Firma içinde çalışan işçilerin sağlık kontrollerini ve gözetimlerini yapar, işe giriş raporlarını düzenler. Ayrıca firmalar iç yapısı ile alakalı olarak kanunda belirtilen iş güvenliği esaslarına bağlı olarak ayda en az 1 defa olmak üzere iş yeri hekimini iş yapılan firmaya yönlendirerek sağlıklı çalışma ortamın kurulmasına ve düzenin korunmasına yardımcı olur. İzmir OSGB firmaları Kanunda belirtilen çalışan güvenliği önlemlerini en uygun şekilde yerine getirir.

Ayrıca İzmir OSGB firmaları ÇSGB zorunluluğu olarak işveren karşısına çıkar. Yıllık değerlendirmeleri ve raporları, periyodik kontroller ile alakalı belgeleri, işçilerin ve çalışanların sağlık kontrollerini, işin aksamaması için doğabilecek sorunların raporlarını ve risk değerlendirmelerini yapar.

İzmir En İyi OSGB Firması

İzmir Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimleri yani İzmir OSGB firmaları, işyerlerinde ve çalışan sağlında büyük bir görev üstlenmektedir. İzmir OSGB Hizmeti zorunluluk değil, gereklilik olarak, varlığını sürdüren bir hizmet birimidir. Anlaşma yapılan sene boyunca iş verene ve işyerlerine ÇSGB koordinasyonu ile destek sağlamaktadır. Arzu eden iş verenler, İzmir OSGB hizmeti danışman firmalardan da alabiller.

İzmir OSGB Hizmeti aslında daha fazla kalite anlamına gelmektedir. OSGB İSG Firmaları profesyonel ve Uzman bireylerden oluşmaktadırlar. Böylece işyeri güvenliği ve çalışan sağlığı daha profesyonel ellere emanet edilmiş olur.

Enkur OSGB İzmir Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi ile çalışmak ayrılacaktır. Gözü yüksek performans ve kalitede olanların tercihi çok uzun yıllardır ENKUR OSGB olmuştur.

Sizleri de ENKUR OSGB ile çalışmaya bekleriz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan