İyi Parti Afyon Milletvekili – Afyon Millet Vekilleri İyi Partiden

İyi Parti Afyon Milletvekili – Afyon Millet Vekilleri İyi Partiden

Genel Başkanımız İyi Parti Afyon Milletvekillerini ve İyi Parti Afyon Milletvekili Aday Adayları tanıttı. Sayın Meral Akşener Afyonkarahisar ziyaretinde Afyon İyi Parti Emirdağ Milletvekili, İyi Parti Bolvadin Milletvekili, İyi Parti Çay Milletvekili, İyi Parti Sultandağı ve Merkez ilçelerini ziyaret ederek vatandaşların sorunlarını dinledi.

Hakan Şeref Olgun 05.01.1965 tarihinde Afyonkarahisar-Çay doğumlu. İlk ve orta okulu Çay’da Liseyi Konya’da Baytar Sıhhat Teknisyenleri Meslek Lisesi’nde yatılı olarak okudu. 1983 yılı ÖSYM sınavlarında A.Ü. Hukuk Fakültesini kazanmıştır ve aynı yıl memuriyete de başladı. 1984-1988 yılları arası Ziraat ve Köyişleri Bakanlığı Ankara İli, Çubuk, Elmadağ ve Mamak İlçelerinde Baytar Sıhhat Teknisyeni olarak vazife yapmış oldu. 1988 yılından Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonrasında, 1990 senesinde Özgür Avukatlığa başladı.
1993 tarihinde Anavatan Partisine üye oldu. 1994 Yerel seçimlerimde İl Genel Meclisi Üyeliğine seçildi. Aynı yıl Anavatan Partisi Çay İlçe Başkanlığı’na seçilmiş olup bu görevi, adaylık sebebi ile ayrılmalar haricinde 2002 seçimlerine kadar devam etmiştir.

Afyon İyi Parti İl ziyaretleri kapsamında Emirdağ ilçesinde girmiş olduğu bir kasap dükkânında vatandaşın et alımlarındaki durumunu soran Genel Başkanımız esnaftan; ’’İnsanlar için et oldukça lüks oldu. Fiyatlar da pahalı. İnsanlar doğal ki bu nedenden dolayı alamıyor. Köylü, hayvan fiyatını çoğaltmak mecburiyetinde bırakıldı. Ikimiz de tezgâha yansıttık. Bu da esasen alım gücü zayıf olan insanı birazcık daha düşürdü.’’ yanıtını aldı.

Bolvadin’de besicilikle geçinen vatandaşın sorunlarını dinleyen Genel Başkanımıza besiciler; gübrenin, yemin ve mazotun pahalılığından şikâyetçi olurken; ‘’Mal para etmiyor. Yem tavanı aşmış. Köylüde 3 tane inek vardı. Şimdi 3 inek de yok. Ne meydana getirecek köylü?’ dedi.

Afyon İyi Parti ziyaretinde bulunduğu Çay ilçesinde hayvancılıkla geçinen bir üretici Genel Başkanımıza; ‘’Hepimiz bal, yağ içinde yaşıyor. Biz aç duruyoruz. Benim cebimdekini çalıyor. Benim cebimde 5 kuruşum yok.’’ dedi.

Afyon İyi Parti Merkez’de Genel Başkanımızın yanına gelen bir anne ise evladının yaşamış olduğu KPSS mağduriyetini dile getirirken lokantacı bir esnaf; ‘’Elimizde hiçbir şey kalmadı. Biz eksideyiz. Saçımda beyaz yoktu. Her gün bu dertle kalmaktan saçımda beyazlar çıktı.’’ dedi.

 

Dört dönem Genel Kurulu Delegesi seçilmiş olup, 2002 Genel Seçimlerinden sonraki, Büyük Kongrede Merkez Karar ve Yürütme Kurulu Talibi oldu. Bu kongrede parti İl ve İlçe Başkanları içinde en oldukça oyu alan adaylarından birisi olup, Merkez Karar ve Yönetim Kurulu 6.yedek üyeliğine seçildi. 19.10.2001 de meydana getirilen TOBB. Organ seçimlerinde Çay Tecim ve Endüstri Odası Meclis Üyeliğine seçildim ve 2003-2009 yılları aralığında Yönetim Kurulu Başkan’ lığı görevinde ve TOBB. Genel Kurul Delegeliği görevlerinde bulunmuş oldu. Yukarıda belirtilen dönem içinde birçok Dernek, Oda ve Sivil cemiyet Kuruluşunda görevlerde bulundum. 2009 – 2010 yıllarında Türkiye Partisi Afyonkarahisar İli, Kurucu İl Başkanlığı görevinde bulunmuş oldu.
Özgür avukatlığın yanında tecim ile de iştigal etmekte halen İstanbul ve Ankara’da Hukuk Ofisi ile İstanbul ve Afyonkarahisar illerinde ticari faaliyetleri devam etmektedir.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, hitabı öncesinde partiye katılanların rozetlerini bizzat kendisi taktı. Partinin yeni üyelerinden biri de Anavatan Partisinde senelerce politika yapmış olan Avukat Hakan Şeref Olgun oldu.

Afyon İyi Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu ve Afyon İyi Parti İl yönetiminin başarıya ulaşmış emekleri sonu Afyon siyasetinde uzun seneler hizmet etmiş mühim adlar Afyon İyi Parti saflarına katıldı. Genel Başkan Meral Akşener’in TBMM haftalık gurup toplantısı hitabı öncesi, partiye katılanlara İYİ Parti rozetleri takıldı. Türkiye Partisi Afyonkarahisar Kurucu İl Başkanlığı görevinde de bulunan Hakan Şeref Olgun ve çeşitli dönemlerde Belediye Başkanlığı yapmış eski siyasetçilere rozetlerini İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener taktı. Afyon İyi Parti yeni katılım programında Kürsüye ilk  Hakan Şeref Olgun geldi. Genel Başkan Meral Akşener, Avukat Olgunun göğsüne İYİ Parti rozetini taktı. Hemen sonra Genel Başkan Meral Akşener sırasıyla, ilimizde İYİ Parti saflarında politika meydana getirecek olan Mükerrem Akay (Pazarağaç DYP eski Belediye Başkanı), Yüksel Yaşar ( İhsaniye eski Belediye Başkanı), Bekir Bayana ( Türkiye Partisi kurucu İl Başkan yardımcısı),Hüseyin Çakmak ( İnli eski Belediye Başkanı), Ceylan Güler ( Çay İlçesi Esnaf ve Sanatkârlar odası Başkanı) rozetlerini taktı.

İyi Parti Afyonkarahisar

Yorum Yap
0 Yorum yapan